2 Mart Perşembe Reyting sonuçları 2023: Camdaki Kız mı, Aldatmak mı, Al Sancak mı?

03.03.2023

0 Yorum

2 Mart perşembe reyting sonuçları nasıl oldu? Alsancak mı, Camdaki Kız mı, Aldatmak mı, Gelsin Hayat Bildiği Gibi mi?

2 Mart Perşembe Reyting sonuçları 2023: Camdaki Kız mı, Aldatmak mı, Al Sancak mı?

2 Mart perşembe reyting sonuçları bekleniyor! Dizilerin tekrardan ekranlara çıkmasıyla her gün olduğu gibi 2 Mart Perşembe gününe ait reyting sıralaması da da merakla bekleniyor. Perşembe akşamı ekrana gelen; Al Sancak dizisi Camdaki Kız dizisi ve Aldatmak dizisi gibi yapımlar arasında reyting yarışı yaşandı. Peki, hangi yapım reytinglerde kaçıncı oldu? İşte AB ve total reyting sıralaması…

2 Mart Perşembe Reyting sonuçları

2 Mart perşembe reyting sonuçları

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamasının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

 

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingleri. Bizdeki manasıyla reyting kelimesinin  bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reyting’ini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hane’lerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

 

Yazar: Murat TUNÇ

Murat TUNÇSurda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun        jakuzi   Tv yayın akışı  Araç proje İngilizce Kursu Bilgisayar takip programı Boyalı Polyester İplik

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ