7 Aralık Çarşamba günlük reyting sonuçları! Kuruluş Osman mı, O Kız mı, Çöp Adam mı, Tuzak mı, Kasaba Doktoru mu, Hayat Bugün mü, Bir Peri Masalı mı? Zirvenin sahibi kim?

08.12.2022

0 Yorum

En çok izlenen  yapımlar diziler filmler haber bültenleri birbiriyle rekabet etmeyi sürdürüyor. Yeni bir gün daha başladı ve birbirinden iddialı yapımlar izleyenlerle buluştu. Çarşamba akşamı zirveye adını yazdırmak için yarışan birçok yapım, dizi, yarışma ve çok daha fazla izlenmek adına Tv’de yerini aldı. Seyirciler fanları oldukları dizilerin ve beğendikleri yapımların reyting tablosundaki durumunu öğrenmek adına […]

7 Aralık Çarşamba günlük reyting sonuçları! Kuruluş Osman mı, O Kız mı, Çöp Adam mı, Tuzak mı, Kasaba Doktoru mu, Hayat Bugün mü, Bir Peri Masalı mı? Zirvenin sahibi kim?

En çok izlenen  yapımlar diziler filmler haber bültenleri birbiriyle rekabet etmeyi sürdürüyor. Yeni bir gün daha başladı ve birbirinden iddialı yapımlar izleyenlerle buluştu. Çarşamba akşamı zirveye adını yazdırmak için yarışan birçok yapım, dizi, yarışma ve çok daha fazla izlenmek adına Tv’de yerini aldı. Seyirciler fanları oldukları dizilerin ve beğendikleri yapımların reyting tablosundaki durumunu öğrenmek adına arama motorlarında araştırmalarına devam ediyor.  Zirve adayları arasında Kuruluş Osman dizisi, O Kız dizisi, Hayat Bugün, Bir Peri Masalı, Tuzak, Kasaba Doktoru, Çöp Adam ve Esra Erol’da ve Müge Anlı var. Peki, 7 Aralık 2022 Çarşamba reyting sonuçları haberimizde yer alıyor.

7 Aralık Çarşamba Reyting sonuçları

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

Yazar: Murat TUNÇ

Murat TUNÇSurda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ