4 Aralık Pazar Günlük Reyting Sonuçları: Tozluyaka mı, Güzel Günler mi, Yargı mı, Çok Güzel Hareketler 2 mi, Lider kim?

05.12.2022

0 Yorum

4 Aralık Pazar günlük reyting sonuçları çıktı. Pazar akşamı, Tv 8 ekranlarında Masterchef, Fox Tv ekranlarında Tozluyaka dizisi Star’da Çok Güzel Hareketler, Kanal D’de Yargı dizisi Show Tv’de Güzel Günler yeni bölümleriyle ekrana geldi. Peki, 4 Aralık reyting sonuçları açıklandı mı? Reyting sıralaması nasıl? 4 Aralık Pazar Günlük Reyting Sonuçları Hafta içi ve hafta sonu […]

4 Aralık Pazar Günlük Reyting Sonuçları: Tozluyaka mı, Güzel Günler mi, Yargı mı, Çok Güzel Hareketler 2 mi, Lider kim?

4 Aralık Pazar günlük reyting sonuçları çıktı. Pazar akşamı, Tv 8 ekranlarında Masterchef, Fox Tv ekranlarında Tozluyaka dizisi Star’da Çok Güzel Hareketler, Kanal D’de Yargı dizisi Show Tv’de Güzel Günler yeni bölümleriyle ekrana geldi. Peki, 4 Aralık reyting sonuçları açıklandı mı? Reyting sıralaması nasıl?

4 Aralık Pazar Günlük Reyting Sonuçları

4 aralık pazar günlük reyting sonuçları

4 aralık pazar günlük reyting sonuçları

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

Yazar: Muhammet Yıldırım

Muhammet Yıldırımİstanbul'un Şişli ilçesinde 1990 yılında dünyaya gelmiştir. Bursa Uludağ Üniversitesi Psikoloji bölümünü 2012 yılında başarıyla bitirmiştir. Evli olup, 1 çocuk babasıdır.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ