ATV 6 Yıllık Unvanını Korudu

02.01.2023

0 Yorum

Günlük, haftalık ve aylık olarak yapılan reyting sıralaması yıllık bazda da her yılın son günü yapılıyor. 6 yıldır Türkiye’nin en çok izlenen TV kanalı olma unvanını kimseye bırakmayan ATV, 7. Kez üst üste aynı unvana sahip olarak kırılması zor bir rekora attı. Gündüz Kuşağı Birincisi ATV! Özellikle gündüz kuşağında yayına giren Müge Anlı ve Esra […]

ATV 6 Yıllık Unvanını Korudu

Günlük, haftalık ve aylık olarak yapılan reyting sıralaması yıllık bazda da her yılın son günü yapılıyor. 6 yıldır Türkiye’nin en çok izlenen TV kanalı olma unvanını kimseye bırakmayan ATV, 7. Kez üst üste aynı unvana sahip olarak kırılması zor bir rekora attı.

Gündüz Kuşağı Birincisi ATV!

Özellikle gündüz kuşağında yayına giren Müge Anlı ve Esra Erol isimlerinin katkısıyla ATV reyting sıralaması içinde birinci sıradaki yerini bu yıl da korudu. 31 Aralık 2022 dahil olmak üzere tüm sezon boyunca en çok izlenen kanal ATV olarak belirlendi.

Bu unvanın bir seçim ya da oylama değil, bir istatistik sonucu belirtmekte yarar var. Yıl boyunca kaydedilen izlenme oranları doğrultusunda yapılan inceleme sonucunda ATV genel ortalamada en çok izlenen TV kanalı olarak kayıtlara geçti.

Gündüz kuşağının en önemli 2 ismi olan Müge Anlı ile Esra Erol’u bünyesinde tutan ATV, akşam dizileriyle de bu oranlarını destekledi. Burak Özçivit’in başrolünde olduğu Kuruluş Osman dizisi başta olmak üzere yayınladığı dizilerle de en çok izlenen kanal ATV unvanını bu yıl da korudu.

Reyting Birincisi ATV

Tüm ulusal kanallar bazında yapılan istatistik çalışması sonucunda 24 saatlik ortalamaya bölünme sonucu elde edilen rakamlarda reyting birincisi ATV oldu. Gündüz kuşağı, haber saati ve akşam dizilerinin izlenme sayıları dikkat alınarak yapılan rakamsal çalışmada ATV üst üste 7. Kez en çok izlenen kanal olma unvanını korumuş oldu.

2016 yılından bu yana bu alanda liderliği kimseye kaptırmayan ATV, sürekli kadrosunu genişleterek reyting sıralaması için her yıl daha da iddialı hale geliyor.

 

 

Yazar: Muhammet Yıldırım

Muhammet Yıldırımİstanbul'un Şişli ilçesinde 1990 yılında dünyaya gelmiştir. Bursa Uludağ Üniversitesi Psikoloji bölümünü 2012 yılında başarıyla bitirmiştir. Evli olup, 1 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ