Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Lazerle siğil tedavisi nasıl yapılır?

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Lazerle siğil tedavisi nasıl yapılır?
Google News Abone Ol
Lazerle siğil tedavisi nasıl yapılır?

Genital siğil, hpv virüsüne bağlı olarak kadınlarda ve erkeklerde gential bölgelerde oluşan et benine benzer yapılardır. Hastalarda kozmetik anlamda problem oluştururken aynı zamanda tedaviye dirençli vakalarda psikolojik problemlere de yol açmaktadır. Aynı zamanda kanser yapan hpv tipleri kadınlarda rahim ağzı kanseri, erkeklerde penis kanseri yapabilmektedir.

Genital siğillerin tedavisinde pek çok yöntem kullanılmaktadır. Hangi yöntemin seçileceğine genital siğillerin yaygınlığı, büyüklüğü ve lokalizasyonuna göre karar verilir. Büyük lezyonlarda daha çok siğil dondurma tedavisi kullanılırken, yaygın ve küçük siğillerde koterle yakma tedavisi veya lazerle siğil tedavisi uygulanır. Tüm tedavi yöntemlerinde başarı oranları birbirine benzerdir. Birinin diğerine herhangi bir üstünlüğü yoktur.

Lazerle siğil tedavisi günümüzde oldukça sık kullanılan ve popüler olmuş bir yöntemdir. Bu yöntemde lazer verilen siğillerde ısı artışı ve su kaybına bağlı olarak siğilde küçülme ve kaybolma olur. Uygulanmadan önce mutlaka lokal anestezi ya da sedasyon adı verilen kısa süreli genel anestezi verilmelidir. Aksi halde hasta için ağrılı olabilir. Pekçok hastada lokal anestezi eşliğinde tedavi oldukça konforlu ve başarılıdır.

Lazer tedavisi sonrasında 4-6 saat yanık bölgelerine su değmemesi, suyla temas ettiğinde mutlaka batikon ile pansuman yapılması özellikle yaygın siğillerde enfeksiyon gelişimini önlemek için oldukça önemlidir. Bu konuda doktorunuzun size bazı önerileri olacaktır. Bu önerilere mutlaka harfiyen uyunuz.

Lazer tedavisi fiyatları elbette yapılan kliniğe, siğillerin sayı, büyüklük ve lokalizasyonuna göre değişir. Özellikle makat siğilleri, el ve ayak siğilleri diğer geniital bölge siğillerinden farklı ücretlendirilir. Genital siğil tedavisi maalesef masraflı bir tedavidir. Çünkü hpv virüsünün vücuttan atılması 1-3 sene sürmektedir. Bu süre içerisinde ara ara siğil çıkacak demektir. Ne kadar sık siğil çıkar ve ne kadar sık işlem uygulanırsa elbette maliyetlerde o kadar yükselecektir.

Lazerle siğil tedavisi hastalar açısından oldukça konforlu bir tedavidir. Belirgin bir yan etkisi yoktur. Tüm genital bölgeye, makat bölgesine, penis bölgesine, el ve ayak bölgelerine de rahatlıkla uygulanabilir. Genital siğilleriniz varsa mutlaka geciktirmeden tedavi olunuz.

Lazerle siğil tedavisi nasıl yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vodafone TV’den haziran’a özel yeni içerikler- Güncel Haberler Aktif Bank’tan “Ekonomide Aktif Kadınlar” projesi- Güncel Haberler Sineklik Talep Artışındaki Büyük Rol Kedilerin- Güncel Haberler Engin Özkoç: “Türkiye’deki Enerji Krizinin Sebebi AKP’nin Yanlış Politikalarıdır”- Güncel Haberler Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden fidan desteği – Güncel Haberler Sinematek Sinema Evi’nde Sessiz Perşembe- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu! 28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat