Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Seslendirme nedir? Ne için kullanılır?

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Seslendirme nedir? Ne için kullanılır?
Google News Abone Ol

Seslendirmeler, videoları, reklamları veya diğer medyayı anlatan sözlü kelimelerdir. Seslendirme, yapan kişiye göre erkek veya kadın olabilir. Ek olarak, kullanıldıkları ortam türüne göre farklı seslendirme türleri vardır. Bu nedenle, projeniz için ne tür bir seslendirmeye ihtiyacınız olduğunu anlamak önemlidir.

Seslendirme, kaydedilen, düzenlenen ve daha sonra radyo, televizyon ve ses kasetleri gibi ses ortamlarında oynatılan sözlü bir mesajdır. Ayrıca reklamlarda ve diğer medya projelerinde kullanılırlar. ‘Seslendirme’ kelimesi, birinin gördüğü şey hakkında konuşma fikrinden türetilmiştir. Esasen seslendirme, kaydedilmiş bir konuşmanın, hareket halindeki konuşulan kelimelerin sesini taklit eden bir eşlik üzerinden çalınması yoluyla taklit edilmesi olarak tanımlanabilir. Normal konuşma sesine sahip herkes ses kaydı yapabilir; ancak, daha derin seslere sahip profesyoneller, çalışmalarına daha fazla güvenilirlik katarlar.

Kullanıldıkları medya türüne göre birçok farklı seslendirme türü vardır. Örneğin radyo veya televizyon tanıtımlarında erkek seslendirme, telefon kurulumlarında veya kayıtlı anonslarda kadın seslendirme kullanılmaktadır.

 

 

Seslendirme nedir? Ne için kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yeni beIN ORIGINALS dizisi “FANDOM, çok yakında beIN CONNECT’te!- Güncel Haberler Abp’li taşçı’dan korona çıkışı- Güncel Haberler Bergama Belediyespor Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.- Güncel Haberler Yeni yılda bir okuma günlüğü tutmaya ne dersiniz?- Güncel Haberler Rıdvan Bıyık hakkındaki iftiralara sert yanıt verdi- Güncel Haberler Susel’in Yeni Şarkısı Yayında: “Dünyanın Sonu”- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var? 2 Aralık Cumartesi Reyting sonuçları Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat