Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

10. Engelsiz Filmler Festivali’nin Eskişehir Durağı Sona Erdi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » 10. Engelsiz Filmler Festivali’nin Eskişehir Durağı Sona Erdi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Bu yıl 10’uncu kez sinemaseverlerle bir araya gelen Engelsiz Filmler Festivali, 14-16 Ekim tarihleri arasında Eskişehir’de seyircisiyle buluştu. Festival, 17-23 Ekim tarihleri arasında fiziksel gösterimleriyle Ankara’da ve çevrim içi olarak tüm Türkiye’den sinemaseverlerle bir araya gelecek.

 

Puruli Kültür Sanat tarafından bu yıl 10’uncu kez gerçekleştirilen Engelsiz Filmler Festivali’nin ilk durağı olan Eskişehir sona erdi. 14-16 Ekim tarihleri arasında Eskişehir’de Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen festival programında, film gösterimleri ve Canlandırma Atölyesi gerçekleştirildi. 

 

Engelsiz Filmler Festivali’nde üç gün boyunca Çocuklar İçin seçkisinden Büyük Sel (The Great Overflow), Çocuk ve Kaz(The Child and the Goose), Duvar Piyanosu (Wall Piano), Edgar İçin Tilki (Fox for Edgar), IDODOMishouPenguen ve Balina (Penguin and Whale), Sakın Şişirme (Don’t Blow It Up), Sanatın Esasları (Fundamentals of Art), Sığınak(Sanctuary), Suzie Bahçede (Suzie in the Garden), Tilkilerin Kraliçesi (Queen of the Foxes) filmleri minik sinemaseverlerle buluştu. Ayrıca festivalin ilk günü, Deniz Öcal’ın yürütücülüğünde gerçekleşen ve 9-12 yaş arasındaki işitme engelli sinemaseverleri canlandırma (animasyon) sanatıyla buluşturan Canlandırma Atölyesi’nde çocukların stop motion tekniğiyle oluşturdukları animasyon filmler, 16 Ekim’de gerçekleşen Çocuklar İçin gösteriminde izletildi.

 

Üç gün boyunca Oditoryum seçkisinden Ulusal Uyanış; Onlar seçkisinden Görülmeyi Bekleyenler (All that Remains to be Seen); Ulusal Uzun Film Yarışması’nda yarışan Beni Sevenler Listesi, Dört DuvarKerr, Okul Tıraşı ve Zuhal ve Kısa Film Yarışması’nda yarışan; Anahtar (The Key)Aşk (Love)Çit (Fence)Galip (A Winner)Gazcılar (The Sprayer)Gölgeler (Shadows)Karantina (Quarantine)Komşu Sesler (Neighbouring Sounds)Oyun (Game)Sohbet (Chatter)Takas (Barter)Ve Böylece Başlıyorum (And So I Begin) ve Yasemin (Jasmine) filmleri seyircilerle bir araya geldi.

 

Festival, 17-23 Ekim Tarihleri Arasında Devam Edecek

 

Engelsiz Filmler Festivali, Eskişehir durağının ardından 17-23 Ekim tarihleri arasında fiziksel gösterimlerle Ankara’da Büyülü Fener Kızılay Sineması’nda ve çevrim içi olarak eff2022.muvi üzerinden tüm Türkiye’den sinemaseverlerle bir araya gelecek. Festival filmleri, web sitesinden açıklanan gün ve saatlerde salonda ve çevrim içi platform üzerinden ücretsiz takip edilebilecek.

 

Festivalde Yer Alan Tüm Filmler Bu Yıl da Erişilebilir ve Ücretsiz

Engelsiz Filmler Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm gösterimlerini ücretsiz olarak sinemaseverlere sunuyor. Engelsiz Filmler Festivali’nde film gösterimlerinin yanı sıra programda yer alan film ekipleri ile yapılan söyleşiler de festivalin YouTube kanalı üzerinden erişilebilir olarak izlenebiliyor.

 

Programında yer verdiği tüm filmleri sesli betimleme ve ayrıntılı altyazı ile sinemaseverlerle buluşturan Engelsiz Filmler Festivali, yan etkinliklerini de erişilebilir olarak gerçekleştiriyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

10. Engelsiz Filmler Festivali’nin Eskişehir Durağı Sona Erdi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Elektrik faturaları nasıl okunur- Güncel Haberler GÜLNAZ ŞIRINGA VE TROLLER Ayvalık’ta Zeytinlikleri Yok Edecek Yönetmeliğe Tepkiler Dinmiyor- Güncel Haberler Yeni Acer Nitro 5 ile oyunseverler en hızlı mücadeleye hazır- Güncel Haberler Van Büyükşehir Belediyesi’nden Kadınlara Farkındalık Semineri- Güncel Haberler 17 Aralık Cuma reyting sonuçları açıklandı!

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat