11 Aralık Pazar Reyting sonuçları: Teşkilat mı, Yargı mı, Tozluyaka mı, MasterChef mi, Güzel Günler mi? Lider merak konusu

12.12.2022

0 Yorum

11 Aralık Pazar Reyting sonuçları; 11 Aralık 2022 Pazar günü reyting sonuçlarında zirvedeki yapımlar merakla bekleniyor. Reyting sonuçları; Total, AB ve 20+ABC1 olarak ölçülüyor. Diziler, filmler, haber bültenleri, reyting sıralamasında yer alabilmek için mücadele veriyor. Reytingler 11 Aralık Pazar günü ekrana gelen yapımların ardından en çok merak edilip araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Geçtiğimiz […]

11 Aralık Pazar Reyting sonuçları: Teşkilat mı, Yargı mı, Tozluyaka mı, MasterChef mi, Güzel Günler mi? Lider merak konusu

11 Aralık Pazar Reyting sonuçları; 11 Aralık 2022 Pazar günü reyting sonuçlarında zirvedeki yapımlar merakla bekleniyor. Reyting sonuçları; Total, AB ve 20+ABC1 olarak ölçülüyor. Diziler, filmler, haber bültenleri, reyting sıralamasında yer alabilmek için mücadele veriyor.

Reytingler 11 Aralık Pazar günü ekrana gelen yapımların ardından en çok merak edilip araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Geçtiğimiz hafta Dünya Kupası maçı nedeniyle yayınlanan Teşkilat dizisi yeni bölüm bu hafta izleyicisiyle buluştu. Peki, hangi yapım reytinglerde kaçıncı oldu?

11 Aralık Pazar Reyting sonuçları

TOTAL İLK 10 PROGRAM
1 KIM MILYONER OLMAK ISTER ATV
2 KIM MILYONER OLMAK ISTER OZEL ATV
3 TESKILAT TRT 1
4 YARGI KANAL D
5 FOX ANA HABER HAFTA SONU FOX
6 KANAL D ANA HABER KANAL D
7 SHOW ANA HABER SHOW TV
8 MASTERCHEF TURKIYE TV8
9 TESKILAT (OZET) TRT 1
10 YARGI (OZET) KANAL D

AB İLK 10 PROGRAM
1 KIM MILYONER OLMAK ISTER ATV
2 YARGI KANAL D
3 TESKILAT TRT 1
4 KIM MILYONER OLMAK ISTER OZEL ATV
5 FOX ANA HABER HAFTA SONU FOX
6 TESKILAT (OZET) TRT 1
7 MASTERCHEF TURKIYE TV8
8 KANAL D ANA HABER KANAL D
9 YARGI (OZET) KANAL D
10 SHOW ANA HABER SHOW TV

20+ABC1 İLK 10 PROGRAM
1 KIM MILYONER OLMAK ISTER ATV
2 YARGI KANAL D
3 TESKILAT TRT 1
4 FOX ANA HABER HAFTA SONU FOX
5 KIM MILYONER OLMAK ISTER OZEL ATV
6 MASTERCHEF TURKIYE TV8
7 KANAL D ANA HABER KANAL D
8 YARGI (OZET) KANAL D
9 TESKILAT (OZET) TRT 1
10 GUZEL GUNLER SHOW TV

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izlenme durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

Yazar: Murat TUNÇ

Murat TUNÇSurda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ