13 Ekim Reyting sonuçları açıklandı mı?

14.10.2022

0 Yorum

13 Ekim perşembe reyting sonuçları tüm dizi fanları ve takipçileri tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Perşembe akşamı Atv ekranlarında Aldatmak dizisi, Kanal D ekranlarında Camdaki Kız dizisi, Star Tv’de Duy Beni dizisi, Show Tv ekranlarında Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisi ve Fox Tv ekranlarında Mahkum dizisi ekrana geldi. Peki, en çok izlenen yapım hangisi? Reytinglerde […]

13 Ekim Reyting sonuçları açıklandı mı?

13 Ekim perşembe reyting sonuçları tüm dizi fanları ve takipçileri tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Perşembe akşamı Atv ekranlarında Aldatmak dizisi, Kanal D ekranlarında Camdaki Kız dizisi, Star Tv’de Duy Beni dizisi, Show Tv ekranlarında Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisi ve Fox Tv ekranlarında Mahkum dizisi ekrana geldi. Peki, en çok izlenen yapım hangisi? Reytinglerde kim birinci? Zirvenin sahibi kim? İşte tüm merak edilenler…

13 Ekim Reyting sonuçları

13 ekim reyting sonuçları

13 ekim reyting sonuçları

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reytingtv.com

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

Yazar: Murat TUNÇ

Murat TUNÇSurda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ