14 Ekim Cuma Reyting sonuçları: Yalı Çapkını mı, İyilik mi, Yalnız Kurt mu, MasterChef Türkiye mi, Kasaba Doktoru mu?

15.10.2022

0 Yorum

14 Ekim Cuma Reyting sonuçları; Cuma günü yayınlanan dizi, film, haber ve diğer programların reytingleri çıktı.

14 Ekim Cuma Reyting sonuçları: Yalı Çapkını mı, İyilik mi, Yalnız Kurt mu, MasterChef Türkiye mi, Kasaba Doktoru mu?

14 Ekim Cuma Reyting sonuçları; Cuma günü yayınlanan dizi, film, haber ve diğer programların reytingleri çıktı. Total grupta lider Star TV’de izleyici ile buluşan Yalı Çapkını dizisi, 2. sırada Yalı Çapkını dizisi özet bölümü, 3. sırada ise ATV’de yayınlanan Esra Erol’da programı yer aldı.

AB’de zirvede Yalı Çapkını dizisi, 2. sırada MasterChef Türkiye, 3. sırada ise Selçuk Tepeli ile FOX Ana Haber yer aldı.

14 Ekim 2022 cuma reyting sonuçları tüm dizi takipçileri ve fanları tarafından meraklı bir şekilde araştırılıyor. Cuma akşamı Atv ekranlarında Yalnız Kurt dizisi, Kanal D’de Arka Sokaklar dizisi, Star Tv’de Yalı Çapkını dizisi, Fox Tv’de İyilik dizisi ve Tv8’de MasterChef Türkiye yapımları ekrana geldi. Peki, en çok seyredilen yapım hangisi? Zirvenin sahibi kim? İşte tüm merak edilenler…

14 Ekim Cuma Reyting sonuçları

14 ekim cuma reyting sonuçları

14 ekim cuma reyting sonuçları

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reytingtv.com

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

Yazar: Murat TUNÇ

Murat TUNÇSurda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ