2 Aralık Cuma günlük reyting sonuçları açıklandı! Kim zirvenin sahibi?

03.12.2022

0 Yorum

Cuma günlük reyting sonuçları merak ile beklenirken; her gün bir önceki günün Total, AB ve ABC sıralaması belli oluyor. Dünün günlük reyting sonuçları merakla bekleniyor.

2 Aralık Cuma günlük reyting sonuçları açıklandı! Kim zirvenin sahibi?

Cuma günlük reyting sonuçları merak ile beklenirken; her gün bir önceki günün Total, AB ve ABC sıralaması belli oluyor. Dünün günlük reyting sonuçları merakla bekleniyor.

Cuma akşamı Tv’de Aldatmak dizisi, Camdaki Kız dizisi, Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisi ekranlardaki yerini aldı. Birbirinden iddialı yapımların reyting mücadelesi sürüyor.

Dizi, film, haber ve programları izlemeyi seven insanlar ve özellikle dizi fanları, cuma akşamının reyting sonuçlarını merakla bekliyor.

Peki cuma akşamı en çok seyredilen dizi, film, haber ve programları hangileri? Hangi yapım lider? İşte 2 Aralık 2022 Cuma reyting sonuçları…

2 Aralık Cuma günlük reyting sonuçları

Total reyting grubunda zirvede Star TV’de seyirciyle buluşan Yalı Çapkını dizisi, 2. sırada Atv’de ekrana gelen Esra Erol’da, 3.sırada Yalı Çapkını dizisinin özeti yer aldı.

AB’de ise 1.sırada Yalı Çapkını dizisi, 2.sırada Show TV’de yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisi 3.sırada Yalı Çapkını dizisinin özeti yer aldı.

2 aralık cuma reyting sonuçları

2 aralık cuma günlük reyting sonuçları

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

Yazar: Murat TUNÇ

Murat TUNÇSurda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ