Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

2. İzmir Tiyatroları Buluşması başlıyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » 2. İzmir Tiyatroları Buluşması başlıyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ikinci kez İzmir Tiyatroları Buluşması düzenleniyor. Tiyatro sanatçısı Suat Taşer anısına yapılacak buluşma 15 Ekim Cumartesi günü Başkan Tunç Soyer’in katılacağı kortejle başlıyor.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi bu yıl ikinci kez düzenlediği İzmir Tiyatroları Buluşması kapsamında 15-30 Ekim tarihleri arasında 7 ayrı ilçede 15 yetişkin, 5 çocuk oyunu, bir konuk oyun, 4 atölye ve 5 söyleşiye ev sahipliği yapacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kentin sanat hayatında iz bırakmış tiyatro sanatçısı Suat Taşer anısına açılışını yapacağı 2. İzmir Tiyatroları Buluşmaları, saat 16.00’da Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde düzenlenecek kortejle başlayacak. 

 

Güzelbahçe, Konak, Bornova, Çiğli, Karşıyaka, Gaziemir ve Buca’ya yayılan buluşmanın ilk oyunu olan “Tuvaldeki Kadınlar”, saat 20.30’da İzmir Sanat Merkezi’nde sahnelenecek. İzmirli 72 tiyatro grubu 6-15 Eylül tarihleri arasında Tiyatro Buluşmasına katılmak için başvuruda bulundu. Jürinin değerlendirmesi sonucu 21 oyun seçildi. 

İzmir Tiyatro Buluşması’yla ilgili detaylı bilgiye www.izmir.art adresinden ulaşılabilir. 

 

21 oyun sahnede

İlçelerde sahnelenecek oyunlar: Tuvaldeki Kadınlar, Çerağ, Nermin, Toros Canavarı, İşgüzar Bir Tekerrür, Sınır, Ben Berlin, Etik Nedir?, Şort Form Doğaçlama, Sizi Tanıyorum, Güle Güle Parga, Gönderilmeyen Mektuplar, Bebekler, Palto, Çatlak, Merak Etmeyin Anlatmadan Anlatmayacağım. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

2. İzmir Tiyatroları Buluşması başlıyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Kaspersky, KOBİ’ler için Yönetilen Tehdit Algılama ve Müdahale hizmetini piyasaya sürdü Diyabetten kurtulmanın yolu kuru meyvelerden geçiyor- Güncel Haberler 100’üncü Z Kart Üyesine Hediye Bonus- Güncel Haberler Üniversite Öğrencileri Araştırıyor, Fark Yaratan Projeler TEKNOFEST’te Yarışıyor- Güncel Haberler Teknoloji Kiralama Modeli ile finansal yükünü hafifletenler arasına otomotiv sektörü tedarikçileri de katılıyor- Güncel Haberler Hepsiburada ve Akbank’tan,  girişimci kadınlara özel finansal paket- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat