21 Ekim Cuma reyting sonuçları birincisi hangi dizi oldu?

22.10.2022

0 Yorum

21 Ekim reyting sonuçları açıklandı mı sorusuyla cuma akşamı ekranda olan dizilerin izlenme oranları araştırılıyor. Cuma akşamı ekranda olan Arka Sokaklar dizisi, Yalnız Kurt dizisi, Kasaba Doktoru dizisi, Yalı Çapkını gibi yapımlardan hangisinin lider olduğu merak ediliyor. 21 Ekim Cuma reyting sonuçları birincisi hangi dizi oldu? İşte dünün birincisi olan yapım ve dizi! 21 Ekim […]

21 Ekim Cuma reyting sonuçları birincisi hangi dizi oldu?

21 Ekim reyting sonuçları açıklandı mı sorusuyla cuma akşamı ekranda olan dizilerin izlenme oranları araştırılıyor. Cuma akşamı ekranda olan Arka Sokaklar dizisi, Yalnız Kurt dizisi, Kasaba Doktoru dizisi, Yalı Çapkını gibi yapımlardan hangisinin lider olduğu merak ediliyor. 21 Ekim Cuma reyting sonuçları birincisi hangi dizi oldu? İşte dünün birincisi olan yapım ve dizi!

21 Ekim 2022 cuma gününün reyting sonuçları tüm dizi takipçileri tarafından merak ediliyor. Bu akşam Atv’de Yalnız Kurt, Kanal D’de Arka Sokaklar, Star Tv’de Yalı Çapkını, Fox Tv’de İyilik ve Tv8’de MasterChef Türkiye yapımları izleyicisi ile buluşacak. Peki, en çok izlenen yapım hangisi? Zirvenin sahibi kim? İşte tüm merak edilenler…

Bu yazıda neler var?

21 Ekim Cuma reyting sonuçları

21 ekim cuma reyting sonuçları

21 ekim cuma reyting sonuçları

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reytingtv.com

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

Yazar: Murat TUNÇ

Murat TUNÇSurda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ