Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

3. Burhaniye Kitap Fuarı Dolu Dolu Devam Ediyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » 3. Burhaniye Kitap Fuarı Dolu Dolu Devam Ediyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Burhaniye Kitap Fuarı Yazarları okuyucularla buluşturmaya devam ediyor. Fuarda çocuklar tiyatro ile eğlendi, gençler ise Ozbi konseri ile coştu.

Edebiyat ve sanatı buluşturan paneller, söyleşiler, imzalar, sinema, tiyatro oyunları ve konserlerle halkın her kesimine hitap ederek sanatla soluklanmaya devam ediyor.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesi sahil Mahallesi Ören’de ilki 2019 yılında gerçekleştirilen ve her yıl sanatseverler tarafından merakla beklenen Burhaniye Kitap Fuarı  “Bin Yıllık Tarihten Bin Yıllık Kitaba”  teması ile tüm hızı ile devam ediyor.

“Aç Kapıyı Gir İçeri Sözcük Oyunu” ile Yazar Burcu Kaya İskele Mahallesinde çocuklarla buluştu. Öğretmenler Mahallesinde ise açık havada sinema gösterimi yapıldı. Ören Plaj da konser veren Ozbi gençlere unutulmaz bir gece yaşattı.

CHP Genel Başkan yardımcıları Faik Öztrak, Muharrem Erkek, Ahmet Akın’ın yanı sıra Yazarlar, Sanatçılar, bilim ve siyaset dünyasından daha birçok değerli ismin katılımı ve vatandaşın yoğun ilgisi ile 27 Temmuz da kapılarını açtı.

31 Temmez Pazar gününe kadar sürecek Fuarını Onur Konuğu Yaşar Seyman “Ülkenin aydınlık geleceğine sanat ve kültürle ulaşılabilir. Beton köprüler ülkeler arasında dostuğu geliştirmez ancak sözcüklerle kurulan edebi köprüler asla yıkılmaz. Ölümsüzdür ve sonsuza değin sürer’’ dedi.

Fuar çalışmaları hakkında bilgi veren Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Her sene üstüne koyarak gidiyoruz, Burhaniye Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olama yolunda emin adımlarla ilerliyoruz, iddialıyız” diye konuştu.

Burhaniye 3. Kitap Fuarı kapsamında 2. gün düzenlenen etkinliklere ek olarak  “Demokrasilerde Yerel Gazeteciliğin Önemi” adlı panel düzenlendi.
Balıkesir’de yayın yapan ve yerel gazete sahibi olan gazetecilerin, gazetecilik adına değerlendirmeler yaptıkları panelde gazeteciler Hakan Sataroğlu, Aziz Han, Doğan Doğan ve Tayyar Toprak, mesleğin niteliği ve yaptığı görevler konusunda görüşlerini izleyicilerle paylaştı.
Panelin devamında, yerel gazetelerin yaşaması adına yapılması gerekenler ve etik görevlerin yerine getirilmesinin yanı sıra gazeteciliğin hukuki anlamda riskleri tartışıldı. 
 
Plaket töreninde konuşan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Yerel gazetecilerle alakalı bu panelle Balıkesir’de bir ilk yaptık ve bunu devam ettireceğiz. Basının özgür olmasını savunuyorum. Bizimde eksiğimiz olduğunda gazetecilerin yazmasını onaylıyorum ki eksiklerimizi görelim” şeklinde konuştu.
Yapılan panel sonrası panelistlere Başkan Ali Kemal Deveciler tarafından plaket takdim edildi.

 
3. GÜN

Burhaniye Belediyesi tarafından bu sene 3.sü gerçekleştirilen Kitap Fuarı tüm hızıyla sürüyor.
Ören, İskele, Öğretmenler ve Amfi tiyatroda gerçekleştirilen fuar edebiyat, sanat ve akademi dünyasından birçok ismi ağırlamaya devam ediyor.

Ören meydanda başlayan fuar kapsamında ilk olarak yazar Murat Menteş kitapları ve roman edebiyatı hakkında bilgiler aktardı. Daha sonra Türk Edebiyatının ünlü ismi Ayşe Kulin, Kitap Fuarına katılarak imza ve söyleşi düzenledi. “Ayşe Kulin Ne Yazar” isimli panelde yazarlığın ve kitapların değerleri hakkında bilgiler paylaştı.

Katap Fuarı daha sonra CHP Parti Meclis Üyesi ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl’ü ağırladı. Ören’de düzenlenen fuar kapsamında panel düzenleyen Bingöl, İnsan hakları ve adalet konularında katılımcılara sunum yaptı.

İskele meydanda düzenlenen programda Edebiyatın güçlü ismi ve Orhan Kemal’in oğlu Işık Öğütçü tarafından yapılan panelde ünlü yazar Orhan Kemal’in yaşamı ve anıları ve Nazım Hikmet ile cezaevi yılları hakkında bilgiler aktardı.

Fuar kapsamında İklim değişikliğiyle ilgili CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı’nın Panelin moderatörlüğünü yaptığı ve “İklim Krizi” adıyla yapılan panelin konuğu ise CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan oldu.

“İki Kişilik Yalnızlık” adlı söyleşiyle yazar Sinan Akyüz sanatseverlere bir söyleşi sundu.

Burhaniye 3. Kitap Fuarının 3. Gün son konuğu yazar Prof. Dr. İnci Enginün oldu. Ünlü yazarın düzenlediği “Cumhuriyet Dönemi Şiirinde Cahit Sıtkı’nın Yeri” adlı panele ev sahipliği yaptı. İskele Mahallesi’nde düzenlenen panelde ünlü yazar Cumhuriyet tarihi ve edebiyat adına görüşlerini aktardı.

Fuarın 3. Günü Nazan Kesal tarafındn sahnelenen “Yaralarım aşktandır” tiyatro uyunun haricinde Ören Plajda yapılan Açıkhava sinemasında Neşeli Günler filmi” sinemaseverlerle buluştu. Sinemayı izlemeye gelenlere Belediye tarafından ücretsiz gazoz ikramı yapıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

3. Burhaniye Kitap Fuarı Dolu Dolu Devam Ediyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yunanistan Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin’den Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a Ziyaret- Güncel Haberler Mahkum Dizisinde Flaş Gelişme! Hangi Ünlü Oyuncu Diziden Ayrılıyor? İlaç Sektörü’nün En İyi İşverenleri Listesi 11 Mayıs’ta açıklanacak!- Güncel Haberler Büyükşehir’in Aileleri Bilinçlendirme Seminerleri Sürüyor- Güncel Haberler Kış uykusuna yatan kanser hücreleri- Güncel Haberler Büyükşehir, çiftçilere gübre ve tohum dağıtımına başladı- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu! Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat