Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

6. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Başlıyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » 6. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Başlıyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

DenizBank ve Türkiye Sinema Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) işbirliğiyle gerçekleştirilen “6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması” heyecanı başlıyor. Yarışmaya bu yıl itibarıyla “Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması” kategorisi de eklendi. 

 

Sinemanın temelini oluşturan senaryonun geliştirilmesi amacıyla bu yıl 6’ncısı düzenlenen ve her yıl yüzlerce ismin katıldığı “DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması”nda yarışmacılara maddi ve manevi katkı sağlamanın yanı sıra tecrübeli yönetmen ve senaristler tarafından senaryo yazmak isteyenlere atölye programlarıyla ücretsiz eğitim olanağı sunuluyor. Eğitim ve etkinlikleriyle önemli bir çalışma ortaya koyan 6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması kapsamında bu yıl “Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması”, “İlk Senaryo Yarışması” ve “Yapım Destek Platformu” düzenlenecek.

 

Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması İlk Kez Düzenlenecek

Bu yıl ilk kez düzenlenecek “Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması”, dijital platformlarda ve televizyon kanallarında gösterilmek üzere üretilmiş nitelikli dizi ve mini dizi senaryolarına, proje geliştirme aşamasında gerekli olan maddi desteğin sunulması ve bu senaryoların daha geniş kitlelere ulaşmasını amaçlıyor.

 

Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması’na bölüm süresi en az 20 dakika olan, henüz çekimlerine başlanmamış veya çekimlerinin yalnızca yarısı tamamlanmış dizi ve mini dizi projeleri katılabilecek. Ön seçici kurul ve jüri olmak üzere iki aşamalı olarak yapılacak değerlendirmenin ardından birinci olan projeye 30 bin TL para ödülü verilecek.

 

İlk Senaryo Yarışması 6’ncı Kez Sinema Tutkunlarıyla!

Sinemanın ana öğesi olan “senaryo geliştirme” konusunda ilk uzun metraj senaryolarını yazan senaristleri destekleyen ve 6. yılında bir gelenek olma yolunda ilerleyen “İlk Senaryo Yarışması”, yapım öncesi Türk sinemasının yazınsal sorunlarına katkıda bulunmayı hedefliyor.

 

Senaristlerin ilk uzun metraj senaryoları olmasının öncelikli koşul olduğu İlk Senaryo Yarışması’na, uzun metraj kurmaca ve animasyon filmler başvuru yapabilecek. Ön seçici kurulun, öyküler üzerinden yapacağı ilk değerlendirmenin ardından jüri tarafından birinci proje belirlenecek. Birincilik elde eden projeye 20 bin TL para ödülü verilirken; bu proje 7. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nda “Yapım Destek Platformu” kategorisine de doğrudan katılım hakkıelde edecek. Ayrıca ilk 10’a kalan senaryolar, 3 bölümlük çevrim içi “Senaryo Geliştirme Atölyesi”ne de katılım sağlayabilecek.

 

Yapım Destek Platformu, 2’inci Yılında!

Bu yıl ikinci kez düzenlenen “Yapım Destek Platformu” ise proje geliştirme konusunda belirli bir aşamaya ulaşmış nitelikli yapımlara ihtiyaç duydukları maddi katkıyı sunmayı ve DenizBank ile TÜRSAK Vakfı’nın verdiği güçle daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlamayı amaçlıyor.

 

Yapım Destek Platformu’na süresi en az 60 dakika olan, henüz çekimlerine başlanmamış veya çekimlerinin yalnızca yarısı tamamlanmış uzun metraj kurmaca ve animasyon projeler katılabilecek. Platformun jürisi tarafından birinci seçilen projeye 50 bin TL ödül verilecek.

 

6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması başvuruları için son tarih 23 Aralık 2022 olarak belirlenirken; yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi ve güncel duyurular ilksenaryo adresi ve TÜRSAK Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

6. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Başlıyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

BinBin, Micromobility Europe’ta global ekosistemin oyuncularıyla bir araya geldi- Güncel Haberler İKÇÜ’de Erasmus Günleri- Güncel Haberler Payguru, “İş Bankası ile Öde”yen kullanıcıları hızlandırıyor- Güncel Haberler Çocuklarda pandemi döneminde depresyon ve dijital bağımlılık arttı Saray’dan Retrobüs geçti- Güncel Haberler SAGEF Başkanı Ekrem Altıntepe:  klim değişikliği dersi seçmeli değil mecburi olmalı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat