8 Kasım 2022 Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam, Baba, Üç Kız Kardeş, Yürek Çıkmazı, Darmaduman, MasterChef…

09.11.2022

0 Yorum

8 Kasım 2022 Salı Reyting sonuçları; Tv’de yayınlanan dizi, film haber ve diğer programların reytingleri ve sıralamaları merak ediliyor. Her gün yayınlanan reyting sonuçları da bu yüzden sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. 8 Kasım Salı akşamı; Kanal D’de Üç Kız Kardeş dizisi, ATV’de Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi, Star TV’de Organize İşler 2: Sazan […]

8 Kasım 2022 Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam, Baba, Üç Kız Kardeş, Yürek Çıkmazı, Darmaduman, MasterChef…

8 Kasım 2022 Salı Reyting sonuçları; Tv’de yayınlanan dizi, film haber ve diğer programların reytingleri ve sıralamaları merak ediliyor. Her gün yayınlanan reyting sonuçları da bu yüzden sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. 8 Kasım Salı akşamı; Kanal D’de Üç Kız Kardeş dizisi, ATV’de Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi, Star TV’de Organize İşler 2: Sazan Sarmalı, TV8’de MasterChef, TRT 1’de Yürek Çıkmazı dizisi, Show TV’de Baba dizisi, FOX TV’de Darmaduman dizisi ekranlara geldi. Peki, 8 Kasım reyting sıralamasında hangi yapım zirvede? İşte reyting sonuçları…

Total reyting grubunda zirvede Atv ekranlarında izleyiciyle buluşan “Ben Bu Cihana Sığmazam” dizisi, 2. sırada Kanal D’de ekrana gelen “Üç Kız Kardeş” dizisi, 3.sırada Atv’de yayınlanan “Esra Erol’da” yer aldı.

AB’de ise birinci sırada “Üç Kız Kardeş” dizisi, 2.sırada “Selçuk Tepeli İle Fox Ana Haber” 3.sırada TRT1’de ekrana gelen “Yürek Çıkmazı” dizisi yer aldı.

İşte 8 Kasım reyting sonuçları:

TOTAL İLK 10 PROGRAM

1 BEN BU CIHANA SIGMAZAM ATV
2 UC KIZ KARDES KANAL D
3 ESRA EROL’DA ATV
4 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV
5 SELCUK TEPELI ILE FOX ANA HABER FOX
6 BEN BU CIHANA SIGMAZAM (OZET) ATV
7 ATV ANA HABER ATV
8 UC KIZ KARDES (OZET) KANAL D
9 YUREK CIKMAZI TRT 1
10 MASTERCHEF TURKIYE TV8

AB İLK 10 PROGRAM

1 UC KIZ KARDES KANAL D
2 SELCUK TEPELI ILE FOX ANA HABER FOX
3 YUREK CIKMAZI TRT 1
4 BEN BU CIHANA SIGMAZAM ATV
5 MASTERCHEF TURKIYE TV8
6 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV
7 ESRA EROL’DA ATV
8 ATV ANA HABER ATV
9 UC KIZ KARDES (OZET) KANAL D
10 BEN BU CIHANA SIGMAZAM (OZET) ATV

20+ABC1 İLK 10 PROGRAM

1 UC KIZ KARDES KANAL D
2 SELCUK TEPELI ILE FOX ANA HABER FOX
3 BEN BU CIHANA SIGMAZAM ATV
4 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV
5 YUREK CIKMAZI TRT 1
6 MASTERCHEF TURKIYE TV8
7 ESRA EROL’DA ATV
8 BEN BU CIHANA SIGMAZAM (OZET) ATV
9 ATV ANA HABER ATV
10 UC KIZ KARDES (OZET) KANAL D

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00de Reyting Tvde sizlerle. Not: TİAKın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reytingtv.com

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçeye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiyede daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiyede reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

Yazar: Murat TUNÇ

Murat TUNÇSurda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ