Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Accor çatısı altındaki The Artisan İstanbul MGallery, 15 Eylül’de açılacak “Direniş” sergisi ile iklim krizi farkındalığına çağırıyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Accor çatısı altındaki The Artisan İstanbul MGallery, 15 Eylül’de açılacak “Direniş” sergisi ile iklim krizi farkındalığına çağırıyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Dünyanın lider konaklama gruplarından Accor çatısı altında “sanata değer veren” yönüyle öne çıkan The Artisan İstanbul MGallery, kültür sanat sezonun başlamasıyla birlikte Eylül ayında “Direniş” adlı sergiye ev sahipliği yapacak. Sergi, Çöpüne Sahip Çık Vakfı ile ortak bir proje olarak hayata geçirilecek. “Direniş” adı verilen sergi iklim duyarlılığıyla özünde insanın doğa üzerinde yarattığı tahribata odaklanıyor. Sergi, Contemporary İstanbul ve İstanbul Bienali ile eşzamanlı olarak 15 Eylül’de başlayıp 23 Ekim’de sona erecek. 

 

Dünyanın önde gelen arttırılmış ağırlama grubu Accor çatısı altındaki, The Artisan Istanbul MGallery, Çöpüne Sahip Çık Vakfı’nın proje ortağı olduğu “Direniş” sergisi ile sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. İklim krizi farkındalığına çağıran ve insanın doğa üzerinde yarattığı tahribata dikkat çeken sergi, Contemporary İstanbul ve İstanbul Bienali ile eşzamanlı olarak 15 Eylül’de başlayıp 23 Ekim’de sona erecek. 

 

Sanatla farkındalık

 

Büyüleyici Boğaz manzarasıyla konukları otelin hemen her köşesinde sanat eserleri, tablolar ve heykellerle karşılayan The Artisan Istanbul MGallery, 15 Eylül’den itibaren ev sahipliği yapacağı “Direniş” sergisi ile iklim krizinin doğanın geleceğini nasıl etkileyeceğini kavramsallaştırarak, farklı disiplinlerden usta ve genç sanatçılarla farkındalık yaratmayı hedefliyor. Beyoğlu’nun yıllarca sanata ve sanatçıya ev sahipliği yapan geçmişinden ve bölgenin taşıdığı “Art Nouveau” izlerinden ilham alarak tamamladığı dekorasyonla oldukça stilize ve güzel sanatlar duygusu veren The Artisan İstanbul MGallery, zarif “Art Nouveau” izleri içinde iklim krizi farkındalığına çağırıyor. 

 

Farkındalık için güç birliği 

 

Türkiye’nin önde gelen usta ve genç sanatçılarını bir araya getiren sergide; Kemal Tufan, Server Demirtaş, Varol Topaç, Gönül Nuhoğlu, Beyza Boynudelik, Pınar Baklan, Serdar Kaynak, Ayla Ay, Melike Kılıç, Ecem Dilan Köse, Tuğçe Aytürk ve İrem Tok’un eserlerinin yer alıyor. Sergide “C.A.M. Galeri” sanatçısı ile, “Vestel” de teknoloji ve sürdürülebilirlik sponsorluğuyla destek oluyor. The Artisan İstanbul MGallery Hotel’in Koleksiyon Küratörlüğünü Yasemin Vargı Emirdağ ve Sanat Yöneticiliğini Meriç Aktaş Ateş üstlenirken, Emre Zeytinoğlu yazısıyla sergiye katkıda bulunuyor. Geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da yaşayan bir binaya uygulanan sergi, The Artisan İstanbul MGallery Hotel’in içinde birçok noktada sanatseverlerle buluşarak, insanın doğaya verdiği zarara karşı bir farkındalık yaratmayı hedefliyor. 

 

Ekoeleştiri 

 

Sergiye yazısıyla katkıda bulunan Emre Zeytinoğlu “Direniş” sergisine ait kataloğun ön yazısında “Direniş” sergisini şu sözlerle tarif ediyor:  “Direniş sergisine baktığımızda, bunu tam olarak ekoeleştiri bağlamında görmek mümkündür; bilimsel ekoloji alanında yer almayan, fakat Garrard’ın yazdığı biçimde ekolojik problemleri inceleyip tanımlayarak çözümlenmelerine katkı sağlayabilecek çalışmalar bütünü… Sanatçılardan hiçbiri, içine düştüğümüz felaketi insanın dışında ya da toplumsal sistemin dışında aramıyor; üstelik kendisinin dışında da aramıyor. Görünmez kötü güçlere göndermede bulunan bir söz yok bu sergide… Öte yandan, bazı estetik oyunlar ile izleyiciye rahatlık ve tedavi edici duygular aşılayan, günün birinde insanın yüce niteliklerinin harekete geçerek her şeyi yoluna koyacağını savunan bir romantizm de yok. İnsanın kendisi ile ötekinin aynı şey olduğunu sahneleyen yapıtlar var.”

 

Çöpüne Sahip Çık Vakfı

 

Ana hedefinde temiz bir çevre için çöpün azaltılması, doğru yere atılması ve değerlendirilmesi konusunda toplumun hassasiyet ile davrandığı sürdürülebilir bir dünya yaratmak olan Çöpüne Sahip Çık Vakfı, “Direniş” sergisinde The Artisan İstanbul MGallery Hotel’in paydaşlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Vakıf ve The Artisan İstanbul MGallery Hotel “toplumda çevre bilinci uyandırmak” ortak misyonunda buluşuyor. 

 

“Planet21” adlı sürdürülebilirlik projeleri kapsamında Accor Grubu, 2022 sonuna kadar bünyesindeki otellerde tek kullanımlık plastik kullanımını 0’a (sıfır) indirmeyi planlıyor. Accor Grubu bünyesinde bulunan The Artisan İstanbul MGallery Hotel sadece sanata değil çevreye olan duyarlılığı ile öne çıkıyor. The Artisan İstanbul, Çöpüne Sahip Çık Vakfı ile ortak projesinde insanın doğaya verdiği zarara dikkat çekiyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Accor çatısı altındaki The Artisan İstanbul MGallery, 15 Eylül’de açılacak “Direniş” sergisi ile iklim krizi farkındalığına çağırıyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Telekomünikasyon Sektörünün 2020 Karnesi Açıklandı- Güncel Haberler Cartoon Network’ten bilim kurgu tadında çizgi film: Dünyalı Elliott- Güncel Haberler Geleceğin siber güvenlik uzmanları, ICS & IoT Cyber Security BootCamp’21’de Buluştu!- Güncel Haberler Özgür Can Çoban’dan “Karaları Bağladım” Akkuyu Nükleer, Ulusal Çocuk Resim Yarışması Düzenliyor- Güncel Haberler 5 Mayıs 2022 Perşembe reytingleri merak konusu! Mahkum mu, Bir Zamanlar Çukurova mı, Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı mı?

  REYTING SONUÇLARI

  2 Aralık Cumartesi Reyting sonuçları Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu! Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat