Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Akademisyenlerden Sezon Açılışı Sergisi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Akademisyenlerden Sezon Açılışı Sergisi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

GRA/PLAST II Sergisi CKM’de Sanatseverlerle Buluşuyor

 

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı ile Plastik Sanatlar ve Resim bölümleri öğretim üyelerinin eserleri, “GRA/PLAST II” sergisiyle, 4 Kasım Cuma günü, Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi (CKM) Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.

 

GRA/PLAST sergisinin ilkinin küratörlüğünü yapan ve 17 Ağustos 2016’da yaşamını yitiren Prof. Dr. Kaya Özsezgin’in anısına, fakültenin düzenlediği serginin açılışı saat 18.00’de gerçekleştirilecek.

 

Eserleri Sergilenen Akademisyenler

GRA/PLAST II’de, Altan Çelem, Aslıgül Akın, Ayşegül İzer, Bahar Artan Oskay, Banu Uğural, Çağan Çankırılı, Demet Karapınar, Devabil Kara, Emre Becer, Fevzi Karakoç, Filiz Piyale Onat, Furkan Uzun, Gözde Umur, Gülveli Kaya, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Hakan Özer, İlknur Alparslan, İsmet Değirmenci, K. Atılay Aşkaroğlu, Mahir Güven, Mustafa Karyağdı, Necmi Yalçın, Özlem Mutaf Büyükarman, Selin Yaprak Türkölmez, Teymur Rzayev, Yağızhan Çalışkan ve Zeynep Sarı olmak üzere 27 akademisyenin eseri sergilenecek. 

 

“Akademinin Katkısı Sadece Öğrenci Yetiştirmek Değildir”

Sergiyle ilgili bilgi veren Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Plastik Sanatlar ve Resim Bölümü Başkanı Prof. Gülveli Kaya, üniversitenin ve aynı zamanda fakültenin geçen yıl 25’inci yaşını kutladığını anımsatarak bu süre içinde binlerce mezun verdiğini, plastik sanatlar ve tasarım alanlarına da çok önemli katkılarda bulunduğunu ifade etti. Gülveli Kaya, “Ancak bir akademik kurumun topluma, sanata, insana, kısaca dokunabileceği bütün alanlara yapabileceği katkılar sadece öğrenci yetiştirmekle sınırlı değildir. Önemli bir diğer katkısı da, kurduğu ve yetiştirdiği akademik kadrolarıdır. Bu kadroların ve programların oluşmasında ileri görüşlülüğü, sanata olan sevgisi ve inancıyla her zaman yanımızda olan Kurucu ve Onursal Başkanımız Sayın Bedrettin Dalan’a, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl’e ve bugüne kadarki tüm rektörlerimize müteşekkiriz” dedi. 

 

Prof. Dr. Kaya Özsezgin’in küratörlüğünü yaptığı ilk sergide, bölümün araştırma görevlisi olduğunu ifade eden Prof. Gülveli Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: 

 

“Bugün ise fakültenin dekanı ve bugünkü ismi ile Plastik Sanatlar ve Resim Bölümü’nün başkanı olarak, kurumsal hafızanın sürekliliği, yeni yetişen akademik kadrolarımıza örnek olma, onları geleceğe taşıma ve de en önemlisi Prof. Dr. Özsezgin’i ve aramızda olmayan diğer hocalarımızı da unutmamak adına bu serginin aynı isim, aynı mekân ve aynı tasarım kimliğiyle ikincisini açmaya karar verdik.”

 

İki Disiplinin Buluşma Noktası

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı ve aynı zamanda Grafik Tasarımı Bölümü Başkanı Doç. Dr. Özlem Mutaf Büyükarman da, GRA/PLAST II sergisinin, sanat ve tasarımın sıklıkla kesişen yollarının tanığı niteliğinde olduğunu ifade etti. Plastik sanatların güzel sanatlar alanındaki diğer tüm disiplinlerin temelini oluşturduğunu dile getiren Büyükarman, “Grafik tasarımın özellikle sanata yakın duran illüstrasyon, özgün baskı ve fotoğraf gibi alt branşlarının plastik sanatlar disipliniyle yakınlığı, geçmişte olduğu gibi bugün de gözlemlenebilir. Hatta grafik tasarımın görsel kültür yaratmaktaki etkinliğinin ve iletişim gücünün bilincindeki tasarımcıların sosyal duyarlılıkla tasarladıkları kavramsal işler, birer çağdaş sanat projesi niteliğinde karşımıza çıkmaktadır. Grafik tasarım, sanatla ilişkisini her türlü değişime rağmen özenle korumuştur. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi özelinde ise bu ilişki, iki disiplinin birbirine yaklaşan, hatta kimi zaman bir olan üretimleriyle bu sergide buluşmuştur.”

 

Sergi 30 Kasım’a kadar ziyaretçilerini kabul edecek. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Akademisyenlerden Sezon Açılışı Sergisi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Karla Çaba Takımları Gece Uzunluğu Çalıştı Pazarlama İletişimi ve Reklam Sektörü İçin Yapılan En Büyük Küresel Araştırmaya Katılım Çağrısı- Güncel Haberler Büyükşehir’in yüzde 50 hibeli fidan dağıtımı başladı- Güncel Haberler Singer 170. Yıl Sergisi Ankara Rahmi M. Koç Müzesi’nde- Güncel Haberler Büyükşehir Belediyesi 19 ilçeyi kapsayan stratejik gürültü haritası hazırlayacak – Güncel Haberler Toplam sera gazı emisyonu 2020 yılında 523,9 Mt CO2 eşdeğeri oldu- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var? 2 Aralık Cumartesi Reyting sonuçları Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat