Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Akbank Sanat Başka Seseler Başka Odalar Sergisi İle 17.Contemporary İstanbul’da- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Akbank Sanat Başka Seseler Başka Odalar Sergisi İle 17.Contemporary İstanbul’da- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Türkiye’de çağdaş sanatın gelişimini destekleyen ve sanatın farklı disiplinlerinde uluslararası projelere yer veren Akbank Sanat bu yıl 19-22 Eylül tarihleri arasında Akbank ana partnerliğinde gerçekleşecek 17. Contemporary Istanbul’da yer alan standında “Başka Sesler Başka Odalar” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor.  

 

Küratörlüğünü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın üstlendiği sergide sanatçı Clement Valla’nın eseri yer alacak.

 

Küratör Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, sergi ile ilgili değerlendirmesinde şöyle diyor: “Clement Valla’nın işi bize gördüğümüzü sandığımız veya hiç görmediğimiz nesneleri, anları, durumları gösteriyor. İnsan bilinci mikroskopla teleskop arasında sınırlıdır. İki aygıt da bize ‘görmediklerimizi’ gösterir. Göremeyeceğimiz kadar küçük ve yakın, göremeyeceğimiz kadar büyük ve uzak cisimler sadece bilinç dünyamızı değil muhayyilemizi de tayin eder. Bir de gördüklerimizin görmediğimiz boyutları var. Valla, dijital sanatın olanaklarını kullanarak, her gün baktığımız, gördüğümüzü sandığımız, yerinde ve sabit durduğuna inandığımız doğanın daima gizli, gizemli yanına yeni boyutlar ekliyor. Doğayı göremediğimiz boyutuyla gerçeklik algımızın sınırlarına çekiyor. Böylece sadece bir görüş sorunsalı kurmakla kalmıyor, dönüşüm sorununa doğru açılıyor. Zaman dönüşümdür. Dönüşümün görülmesi öte zamana geçmektir. Böylelikle doğanın daima şifa saydığımız niteliğindeki tekinsizlik karşımıza çıkıyor. 

Görselliğin ve doğadaki dönüşümün zaman boyutundaki eksenleri iç mekanı dış, dış mekanı iç mekana çevirirken, Valla, gerçeği gerçeğin kurdu yapıyor.

Görüntü daima yalan(cı) mıdır? ” 

 

Sergi Adı: Başka Sesler Başka Odalar

Sanatçı: Clement Valla

Küratör: Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman

Sergi Tarihi: 19-22 Eylül

Yer: Tersane İstanbul

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Akbank Sanat Başka Seseler Başka Odalar Sergisi İle 17.Contemporary İstanbul’da- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

‘Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu’nun tedavisi mümkün mü?- Güncel Haberler Sakıp Sabancı Müzesin’nde Çocuk Olmak- Güncel Haberler Pera Müzesi’nin Ağırlık ve Ölçü Sanatı Konuşmaları Başlıyor: “Ve Taş Ağırlığınca Düştü”- Güncel Haberler Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki yollarda tamir ve onarım işlemleri yapıyor.- Güncel Haberler Rise of the B-Girls ile breaking dünyasının derinliklerine yolculuk- Güncel Haberler Ferring Türkiye’nin Genel Müdürü Cem Melih Özden Oldu- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat