Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

AKM’de Cumhuriyet Coşkusu Konserlerle Yaşanacak- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » AKM’de Cumhuriyet Coşkusu Konserlerle Yaşanacak- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Atatürk Kültür Merkezi, Cumhuriyetimizin 99'uncu yıldönümünü coşku dolu konserlere karşılayacak. 29 Ekim’de İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri, 30 Ekim’de İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası sabah konseri ile ve aynı gün İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Korosu Cumhuriyet Bayramı konseri ile Cumhuriyet coşkusunu taçlandıracak. 1 Kasım’da ise Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu solistleri, Türk Musikisinin Cumhuriyet'i yaşamış bestekârlarının eserlerinden seçilen bir repertuvar sunacak. 

 

İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nda Türküler ve Marşlar 

 İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu, 29 Ekim Cumartesi günü saat 19.30’da AKM Çok Amaçlı Salon’da şarkılarını icra edecek. Milletimizin var olma mücadelesinin ve yeniden dirilişinin sembolü olan Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet şarkılara, türkülere ve marşlara yansıyan duygusunu, Sanat Yönetmeni Ferruh Yarkın yönetimindeki İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu dinleyicilere aktaracak. Konser solistleri Elif İnce ve Gediz Çoroğlu, bugüne özel hazırlanan repertuvar kapsamında Gamzedeyim Deva Bulmam, Bir Fırtına Tuttu Bizi, Harmandalı Zeybeği, Sarı Zeybek, Yanık Ömer, Ah Bir Ataş Ver, Yemen Türküsü, Bülbülüm Altın Kafeste, İnce Memed ve Pencereden Kuş Uçtu gibi ölümsüz eserleri seslendirecek.  

 

İDSO’dan Cumhuriyet’e Özel Program

 Şef Hasan Niyazi Tura yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 30 Ekim Pazar günü saat 11:30’da, AKM Tiyatro Salonu’nda, Cumhuriyetimizin yeni yaşını, önde gelen Türk bestecilerimizden Cemal Reşit Rey ve Muammer Sun’un eserlerinden seçkilerle ve Cumhuriyet Marşlarıyla kutlayacak. 

 

Muammer Sun’un Ölümsüz Cumhuriyet Eserleri Seslendirilecek

 İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, 30 Ekim Pazar günü saat 20.00’de AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda, Cumhuriyetin yeni yaşını, önde gelen Türk bestecilerinden Muammer Sun’un ölümsüz eserlerinden olan “Kurtuluş” ve “Cumhuriyet” film müziklerinden seçkiler ile kutlayacak. Soprano Nazlı Deniz Süren’in solist olduğu, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Korosu ile gerçekleşecek konserin orkestra şefliğini Murat Kodallı, koro şefliğini ise Paolo Villa üstlenecek.

 

Şarkılar Cumhuriyet İçin Yankılanacak

 AKM Çok Amaçlı Salon, 1 Kasım Salı günü ise saat 19.30’da Cumhuriyet Bestekârları konserine sahne olacak. Cumhuriyetin 99'uncu yıldönümünde Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu solistleri, Türk Musikisinin “Cumhuriyet'i yaşamış” bestekârlarının eserlerinden seçilen bir repertuvarla, müzikseverlerin huzurunda olacak. Konserde, özellikle Cumhuriyetimiz için Muallim İsmail Hakkı Bey tarafından bestelenmiş ve az bilinen bir eser olan Nevruz makamından "Kâr-ı Cumhuriyet" de seslendirilecek. Mehmet Güntekin'in yönetiminde hazırlanan konserin solistleri Aybige Demir Okan, Aynur Ezgi Yüksel, Gizem Coşkun, Merve Kıvılcımer, Filiz Oral, Alper Akaryıldız, Anıl Yurttaş, Taha Aras, Serhat Oskay ve Taner Yalçın olacak. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

AKM’de Cumhuriyet Coşkusu Konserlerle Yaşanacak- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

QNB Finansbank sendikasyon kredisini sürdürülebilirlik kriterleriyle artırarak yeniledi- Güncel Haberler En İyi Erkek Saat Modelleri Zabıta’dan yaralı güvercine şefkat eli- Güncel Haberler Logo ve Boyner’den perakendede yepyeni bir mobil ödeme deneyimi- Güncel Haberler TEV ve Cargill, geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek için el ele verdi- Güncel Haberler En Keyifli Anları Ölümsüzleştirmek İçin Kahramanımız Babalara Fujifilm Instax Fotoğraf Makinesi Hediye Edin- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat