Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Alternatif Bank’ın Ekosistem Bankacılığı projesine IDC Türkiye’den ödül- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Alternatif Bank’ın Ekosistem Bankacılığı projesine IDC Türkiye’den ödül- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Alternatif Bank, her yıl teknoloji alanında projeleri ödüllendiren “IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödülleri"nde Big Data & Analytics kategorisinde “Ekosistem Bankacılığı” projesiyle ikincilik ödülüne layık görüldü. Alternatif Bank, müşterilerinin kendi aralarında ve diğer potansiyel müşterilerle oluşturduğu ilişki ağını veriye dayalı kapsamlı analizlerle inceleyerek tasarladığı Ekosistem Bankacılığı projesiyle, karşılıklı yaratılan katma değerden yola çıkarak müşterilerine kredi ve fiyatlandırma süreçlerinde etkin ve fayda yaratıcı çözümler sunmayı hedefliyor. 

 

Ödülle ilgili görüşlerini bildiren Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, “Ekosistem Bankacılığı önümüzdeki dönem sektörde daha da sıklıkla duyacağımız ve Alternatif Bank olarak bizim bugünden odaklandığımız önemli bir alan. Müşterilerimiz ve onların değer zincirlerine, uçtan uca tasarlanmış bütünsel hizmetler sunmak stratejik önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu kapsamda teknolojinin ve analitiğin gücünden faydalanmaya devam ediyor, mevcut müşterilerimizde derinleşme ve yeni müşteri kazanma amaçlı iç görü oluşturacak önemli çalışmalara imza atıyoruz. Ekosistem Bankacılığı projesi de, bankamız müşterilerinin birbirleriyle veya müşteri adaylarıyla oluşturduğu ilişki ağının tespit edilerek, müşteri ekosisteminin yarattığı potansiyel sinerjiyi rakamsal ve görsel olarak ortaya koyduğumuz ve buradan yola çıkarak aksiyonlar üretebildiğimiz bir çalışma oldu. Kapsamlı analizlerle, müşterilerimizin sahip olduğu tüm tüzel ve gerçek müşteri ilişkileriyle bankamızda yarattıkları gerçek katma değerin hesaplanması, daha rekabetçi fiyatlama ile kredi süreçlerini daha etkin yürütülebilmemize katkı sağlıyor. Bunun yanı sıra ekosistemin içinde olan ancak bankamızla ilişkisi olmayan müşteri adaylarını da tanıyarak bankamıza kazandırabilmek noktasında aksiyonlar alabiliyoruz. Hedefimiz, her segmentten müşteriye bir bankanın ötesinde bir ekosistem şeklinde hizmet vererek fark yaratmak. Dijital dönüşüm yolculuğumuzda önemli bir yeri olan Ekosistem Bankacılığı projesiyle bu ödülü kazanmamızda emeği olan başta CRM ve Bilgi Teknolojileri ekiplerimiz olmak tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Alternatif Bank Ekosistem Bankacılığı Projesi hakkında…

Ekosistem Bankacılığı veri analitiği projesi, Alternatif Bank müşterilerinin diğer müşterilerle veya potansiyel müşterilerle oluşturduğu ilişki ağının tespit edilmesi ve bu ilişkilerin yarattığı sinerjinin rakamsal olarak ortaya konulması amacıyla, Power BI uygulamasında “ekosistem bankacılığı veri analizi projesi” olarak gerçekleştirildi. Müşterilerin finansal ve finansal olmayan bağlantı noktaları aracılığıyla 19 farklı kaynak kullanılarak birbirleriyle ve diğer potansiyel müşterilerle olan ilişkileri tespit edilerek network haritaları çıkarıldı. Projeyle müşteriler ve oluşturdukları gruplar tekil olarak incelenerek, kredilendirme, verimlilik ve fiyatlandırma analizlerinde, bağlantılı oldukları networklerine dâhil olan diğer müşterilerin de etkisinin görülmesi sağlandı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Alternatif Bank’ın Ekosistem Bankacılığı projesine IDC Türkiye’den ödül- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Sufle’den “Beyaz Yalan”- Güncel Haberler Diyalizde tehlike içeren 3 besin- Güncel Haberler Başkan Soyer: “İzmir’in UNESCO Edebiyat Şehri olması için başvuruda bulunacağız”- Güncel Haberler “Filenin Sultanları: Sebat” Belgeselinin Galası Yapıldı- Güncel Haberler SunExpress 2021 yılını kârla kapattı- Güncel Haberler Riot Games Valorant Esporu Hakkındaki 2022 Planlarını Duyurdu- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat