Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Atatürk Çocukları Kardelenler Kütüphanesi Hizmete Açıldı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Atatürk Çocukları Kardelenler Kütüphanesi Hizmete Açıldı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

KARAKAYALI’DAN, KÜTÜPHANE AÇILIŞINDA EĞİTİM MERKEZİ MÜJDESİ

Kemalpaşa Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) iş birliği ile ilçeye yeni bir kütüphane kazandırıldı. Faaliyete geçirilen kütüphanenin açılış törenine, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Geçtiğimiz aylarda, Bağyurdu ve Ören Mahallelerinde açılışı gerçekleştirilen kütüphanelerin 3’ncüsü, ÇYDD’nin “Bin Çiçek Açsın Bin Fikir Yeşersin” projesi kapsamında, Armutlu Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait eski hizmet binasında faaliyete geçirildi. Kemalpaşa Belediyesi ekiplerinin iki aydır sürdürdüğü çalışmaların tamamlanmasıyla hizmete açılan “Atatürk Çocukları Kardelenler” kütüphanesinde 5.500 adet kitap raflarda yerini aldı. Ayrıca, kütüphaneye firma sahiplerinin bağışladığı 11 bilgisayarın kurulumu yapıldı.

 

EN ÇOK KİTAP OKUYAN ÖĞRENCİYE HEDİYE

Kütüphanenin açılış törenine; Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli ve ilçe örgütü, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tanzer Boğan, belediye başkan yardımcıları, İzmir Motosiklet Kulübü üyeleri, İzmirli yazar ve şairlerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Törende, Rezan Yazkan şefliğinde Nif Çocuk Orkestrası ve müzisyen Damla Turan ile Semanur Başaran’ın gerçekleştirdiği müzik dinletisinin ardından İzmirli yazar ve şairlerden Mehmet Rayman ve Emine Cin şiir okudu. Geçtiğimiz aylarda Ören’de açılan kütüphanede, 1 Ekim- 15 Mart tarihleri arasında en çok kitap okuyan öğrencilere başkan yardımcıları hediyelerini takdim etti. Birinci olan Işıl Ergül’e tablet ve ‘Nutuk’ kitabı hediye edilirken, ikinci olan Muhammet Fırat Özdağ ve üçüncü olan Ömer Bozan’a ‘Nutuk’ kitabı ile akıl-zeka oyunları takdim edildi. Efe Uğur adlı öğrenci de açılıştan önce  “Kitap” isimli şiiri seslendirdi. Başkan Karakayalı kütüphaneye, bilgisayar bağışında bulunan, RTS Beton ve Teknopet firmalarının sahipleri, Cumhur Kaya ve Mehmet Eyüpoğlu’na plaket takdiminde bulunurken açılış kurdelesini de kesti.

 

İHTİYAÇLI AİLELERİN ÇOCUKLARI İÇİN EĞİTİM MERKEZİ MÜJDESİ

Müzik ve şiir dinletilerinin ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, konuşmasına başlarken ÇYDD eski Dernek başkanı Türkan Saylan’ı andı. Karakayalı, “İlkini Bağyurdu’nda açtığımız kütüphanemiz aslında sadece kütüphane değil bir eğitim ve bilim merkezidir. Bu kütüphanelerimizi Yukarı Kızılca ve Ulucak’ta da açacağız. Buralar birer etüt merkezi gibi öğrencilerimizin ders de çalışabileceği mekânlar olacak. Kütüphanelerin oluşmasında başta Mesut Tim olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hedefimiz çağdaş bir ülkede yaşamak, Atatürk İlke ve İnkılapları’na uygun, devrimci demokrat insanlar yetiştirmek. Kız çocuklarımızı mutlaka okutmalıyız” dedi. Karakayalı konuşmasında eğitim merkezi müjdesi vererek, “Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için bu ayın sonunda ihtiyaçlı ailelerimiz için eğitim merkezi projemizi hayata geçireceğiz. Kemalpaşamızı eğitimle çağdaşlığa yükselteceğiz” ifadelerini kullanarak törene katılan vatandaşlara teşekkür etti.

 

ARMUTLU HALKINA DESTEK ÇAĞRISI

Başkan Karakayalı’nın ardından konuşma yapan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tanzer Boğan Başkan Karakayalı’ya kütüphaneye sunduğu destek için teşekkür ederek, “Bugün bir bilim yuvasını açmak için bir araya geldik. ÇYDD, eğitim yoluyla çağdaş insana ve çağdaş topluma ulaşma amacıyla kurulmuş bir dernektir. Bu amaç doğrultusunda 32 yıldır 120 şubemizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye çapında yayılmış bütün şubelerimizde bu çalışmalarımız devam ediyor. Genel merkez olarak bugüne kadar 3.568 okula 2.232 kitaplık ve 33 tam teşekküllü kütüphane yaparak armağan ettik. Buralara 5 milyondan fazla kitap yolladık. Atatürk Çocukları Kardelenler Kütüphanesi’nin Armutlu çocuklarına yararlı olabilmesi için Armutlu halkının desteğini bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Atatürk Çocukları Kardelenler Kütüphanesi Hizmete Açıldı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününde Anlamlı Panel: Tütün Sektörü Temsilcileri Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tütün Eksperliği Yüksekokulunda Bir Araya Geldi- Güncel Haberler Piyasalardaki Belirsizlik Forex Dolandırıcılarına Yaradı!- Güncel Haberler Uğur Aslan Aliağa’da Gönülleri Fethetti- Güncel Haberler Süleymaniye Önünde Yükselen İnşaat Mühürlendi- Güncel Haberler Nevşehir Belediyesi Kitap Fuarı’na Büyük İlgi- Güncel Haberler Nadir Gezer’in kitapları Nilüfer’e emanet- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat