Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ayşe Kulin “Doğdum. Kızdım” ile Urla’da Okurlarıyla Buluştu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Ayşe Kulin “Doğdum. Kızdım” ile Urla’da Okurlarıyla Buluştu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

D&R Edebiyat Sohbetleri konuğu; Ayşe Kulin oldu.

 

Kültür, sanat ve eğlence dünyasına yeni pencereler açan D&R, yazdığı romanlar ile çok satanlar listesinden inmeyen usta edebiyatçı Ayşe Kulin’i Bamboo AVM Urla D&R’da kitapseverler ile buluşturdu. Ayşe Kulin, “Doğdum. Kızdım” isimli son kitabının imza gününde okurlarıyla buluşarak kitabını imzaladı. İmza günü sonrası Çakır Bağcılık’da düzenlenen Edebiyat Sohbetleri’ne Pınar Sabancı, Kaan Sekban ve Can Ortabaş gibi isimler katıldı.  

 

Tarihin halen soluyan kalıntılarının eşlik ettiği Urla’da kültür sanatı doyasıya yaşatan D&R, birbirinden ünlü isimleri imza günlerinde ağırlamaya devam ediyor. Yazdığı biyografik eserler ve romanları ile geniş bir hayran kitlesine sahip olan Ayşe Kulin, yeni kitabı “Doğdum. Kızdım” için D&R Bamboo AVM Urla’de gerçekleşen imza gününde okurları ile bir araya geldi.

 

İmza gününün ardından Çakır Bağcılık’da D&R ev sahipliğinde düzenlenen Edebiyat Sohbetleri buluşmasında, Ayşe Kulin yeni kitabı “Doğdum. Kızdım”’ kitabını yazma sürecindeki deneyimlerini paylaştı. 

 

“Ömrümü eserlerime adadım”

Ayşe Kulin, Çakır Bağcılık’da D&R ev sahipliğinde düzenlenen davette; “Her insan kendi öz yeteneği ile doğuyor. Bence şans, kişinin kendi istediği şeyleri elde etme durumudur. Yani yetenek ve yeteri kadar istek yoksa şans işe yaramaz. Ben kendi yeteneğimin keşfedilmesi için çok mücadele ettim. Doğru anı bekledim. Neyse ki boşuna beklememişim. Yazdıklarım okunduğunda, insanlar kitaplarımda kendilerinden bir parça bulduğunda ve yıllar geçse de okunmaya devam ediyorsa bu bir yazar olarak mutluluk kaynağı.” sözlerini söyledi.

 

“Hayalim gerçekleşti”

“Hayatım boyunca yazar olmayı hayal ettim. Bu hayalim gerçekleşti. Ekmek paramı, bana en çok keyif veren işten çıkarabilmem ise, beklentilerimin dışındaydı. Yazar olmaya çalıştığım yıllarda, yazarlık para kazandırmaz, meslek olarak görülmezdi. Dördüncü kitabım Aylin’den beri, başka hiçbir işte çalışmadan, hayatımı kitaplarımla döndürebiliyorum. Bunun için şükrediyorum.”

 

Kitap hakkında

Adı: Aylin, Sevdalinka, Köprü, Nefes Nefese gibi romanlarıyla milyonlarca okur tarafından çok sevilen Ayşe Kulin, öyküleriyle açıkhava’da! Kulin, kadına şiddete, yoksulluğa, sınıf farklarına, kapalı topluma edebiyatın olanaklarıyla bakmaya çağırıyor. Ayşe Kulin’in iyi bilinen yalın, sinematografik tarzıyla dokunmuş bu metinler, bir yazarın kendi ülkesine sorumlu bakışının ürünleri.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ayşe Kulin “Doğdum. Kızdım” ile Urla’da Okurlarıyla Buluştu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Çocuk Hastalıkları ve Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Ferhat Çekmez: ‘Yaz aylarında bebekler için bol tahıllı, mineralli mamalar tercih edilmeli’- Güncel Haberler İnandırıcılığı ve samimiyetiyle izleyiciyi sarsan, bu yılın en çok konuşulan yerli dizisi Kulüp devam bölümleriyle 6 Ocak’ta Netflix’te- Güncel Haberler Başkan Büyükakın: Halkımızın istemediği hiçbir projeye imza atmadık- Güncel Haberler Mastercard ile Starbucks’tan Burcu Esmersoy’la yıldız yağmuru!- Güncel Haberler Lockheed Martin, Amazon ve Cisco, ses teknolojisi ve görüntülü iş birliğini Ay’a taşıyor- Güncel Haberler “Ay Tenli Kadın”, “Aklımda Bir Rüya” ve “HİÇ” Şarkılarının Sahibi Ufuk Beydemir Zorlu PSM’de!- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat