Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ayvalık Belediyesi 8 Mart Etkinlikleriyle Fark Yarattı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Ayvalık Belediyesi 8 Mart Etkinlikleriyle Fark Yarattı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Ayvalık Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla çeşitli kültür, sanat ve toplumsal bilinçlendirmeyle ilgili etkinlikleri düzenledi ve farkını bir kez daha ortaya koydu.

 

Hamdibey Mahalleevi'nde düzenlenen etkinliklerden, Orhan Peker Sanat Galerisi'ndeki sergi açılışına, yürüyüşten, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasına, etkinlikler kapsamında Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde konserden, tiyatro oyununa birçok etkinlik dolu dolu ve yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

 

Ayvalık Belediyesi yeni hizmet binasında, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in tüm kadın çalışanlarına kırmızı karanfil dağıtmasıyla başlayan bu anlamlı gün, Ayvalık Belediyesi Hamdibey Mahalleevi'nde düzenlenen "Bağımlılık" semineriyle devam etti. Başkan Mesut Ergin, seminere eşi Canan Ergin ile katıldı.

 

Türk Yardımsevenler Derneği Beyoğlu Şubesi destekleriyle gerçekleştirilen seminere mahallede yaşayan kadınlar çocukları ile birlikte katılarak büyük ilgi gösterdiklerini ve bu durumdan çok memnun olduklarını dile getiren Başkan Ergin; “Türk Yardımsevenler Derneği Beyoğlu Şubesi Başkanı Saadet Suyolcuoğlu'na, günün anısına hayır yemeği düzenleyen Semra Akan'a ve psikolojik danışman Melike Ural Güntan'a desteklerinden dolayı teşekkür ederim. En önemli projelerimden biri olan ve vatandaşlarımızla kendi mahallelerinde bir araya gelmeyi hedeflediğimiz mahalleevlerimiz bu etkinliklerle amacına ulaşmış oluyor” dedi.

 

Ardından Ayvalık Kültür Sanat Derneği'nin (AYKÜSAD) 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne özel Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi'nde düzenlediği resim sergisine eşi Canan Ergin ile katılan Başkan Ergin, sanat eserlerini beğeniyle takip etti. Başkan Ergin; “Tüm kadınlarımızın emeklerine sağlık. Kadına yönelik şiddetle mücadelemiz son bulana kadar bu mücadele devam edecektir” dedi.

 

Sonrasında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Ayvalık Kadın İnsiyatifi, Ayvalık Belediyesi Mahalleevleri, Ayvalık Belediyesi Kadın Danışmaevi, Ayvalık Kent Konseyi Kadın Meclisi ortak organizasyonu ile düzenlenen yürüyüşe eşi Canan Ergin ile katılan Başkan Ergin, Öğretmenlerevi önünden başlayarak Cumhuriyet Meydanı'nda son bulan yürüyüşte günün anısına kadınlara çiçek takdim etti.

 

Başkan Ergin “Kadın cinayetlerine- HAYIR!, Erkek şiddetine- HAYIR!, Şiddete bahane bulanlara-HAYIR! Tacize, tecavüze – HAYIR Nefrete –HAYIR dövizleri taşıyan kadınlarımıza haklarını alana kadar destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, gecesinde ise Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında hazırlanan programda Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Ana Sanat Dalı Öğretim Görevlisi Mehmet Ariç ve Mezzo Soprano Gamze Özbek'in mini konserine ve ardından bir kadın hikayesinin anlatıldığı Emre Saka'nın yönetip, Bihter Gülgeç Saka'nın başarılı performans sergilediği "Öfkenin Yakın Geçmişi" adlı tek kişilik tiyatro oyununa eşi Canan Ergin ile katılan Başkan Ergin, sanatçıları tebrik ederek çiçek takdim etti. Sabah erken saatlerde başlayan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri, gece yarısına kadar devam etti

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ayvalık Belediyesi 8 Mart Etkinlikleriyle Fark Yarattı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Kendimden Hallice, Yeni Şarkısını Dinleyicilerle Buluşturdu: “Kaçmaktansa Alışırım”- Güncel Haberler Türk Brawler’lar Global Arenada! – Brawl Stars’ın en iyileri belli oluyor Samara’dan yeni şarkı “Barby Gibiyim”- Güncel Haberler Torbalı Belediyesi Tiyatro Günü- Güncel Haberler “22 Nisan Cumartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Hangi Program Zirvede Yer Aldı?” Sennheiser’in yeni uzamsal ses deneyimi AMBEO 2-Channel Spatial Audio Netflix’te- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat