Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bakan Ersoy çocukların festival heyecanına ortak oldu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Bakan Ersoy çocukların festival heyecanına ortak oldu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kültür ve Turizm Bakanlığının beş şehirde çok daha kapsayıcı etkinliklerle yaygınlaştırdığı Türkiye Kültür Yolu Festivalleri bünyesinde düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, 1000’den fazla etkinlikle devam ediyor. Festivalin üçüncü gününde kültür sanat rotalarındaki etkinliklere katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 1948 Atlas Sineması’nda “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” etkinliğinde çocukların sinema keyfine eşlik etti, sergi açılışlarına katıldı.

 

Ülkemizin somut ve somut olmayan kültürel mirasını gelecek kuşaklara aktarıp dünya sahnesine taşıyan Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, AKM’den başlayıp Galataport’a ulaşan 4,1 kilometrelik festival rotasında bir dizi etkinlikle toplumun tüm kesimlerini kültür ve sanat zenginlikleriyle buluşturmayı sürdürüyor. Festivalin ilk gününden bu yana pek çok etkinliğe katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, çocukların festival heyecanına da ortak oldu. Bakan Ersoy, 1948 Atlas Sineması’nda “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” programı kapsamındaki film gösterimi öncesi çocuklarla bir araya gelip sohbet etti. Ersoy, çocuklara hitaben yaptığı konuşmada, “Beyoğlu Kültür Yolu Festivalimizi 1 Ekim’de başlattık. Günlerdir birçok etkinliğe katılıyorum ama en büyük heyecanı bugün burada sizlerle yaşıyorum. ‘Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın’ etkinliğimizde her yıl 1 milyon çocuğumuzu sinemayla buluşturuyoruz. Sinema kültürünün hızlı bir şekilde ülkemizde yayılması için çalışıyoruz. Ama sadece bizim çabamız yetmez. Sizler de söz verin, eğer sinemaya gitmeyen bir arkadaşınız varsa, elinden tutup hafta sonu sinemaya götürün” dedi. 

 

“Gölge” sergisinin açılışı yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 1948 Atlas Sineması’nın ardından, festivalin önemli duraklarından biri olan Grand Pera Cercle d'Orient'teki sergileri ziyaret etti. Bakan Ersoy, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, KADEM Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve sanatçı Hilal Büşra Cebeci ile birlikte “Gölge/ Shade” sergisinin açılışını yaptı. Sergi, KADEM Sanat’ın destekleri ile Hilal Büşra Cebeci’nin kadın ve erkek eşitliğini yüz temsilleri üzerinden sorgulayan metaforik bir okuma önerisi sunduğu video fotoğraflardan oluşuyor. 

Bakan Ersoy, açılışın ardından Cercle d'Orient’te, kendi ismini taşıyan özgün tekniği ile dokuma sanatına yeni nesil bir yorum getiren sanatçı Fırat Neziroğlu’nun eserlerini inceledi. Ersoy, ayrıca dijital sanat topluluğu Mösyö d’Art Community’nin tarihi eser kaçakçılığına dikkat çektiği “Escape Story” NFT koleksiyonunu da gezdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bakan Ersoy çocukların festival heyecanına ortak oldu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kitap Limanı’nda Atatürk ve Cumhuriyet söyleşisi – Güncel Haberler Proud to be a Banjara İzmir’de tanıtıldı- Güncel Haberler Netflix, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat’in paylaştığı yeni filmi İstanbul İçin Son Çağrı’nın resmi fragmanını yayınladı- Güncel Haberler Su Diyetini Su Orucu ile Karıştırmayın- Güncel Haberler Özlenen konserler İstanbul Cevahir’de- Güncel Haberler Türk ilaç endüstrisi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile bir araya geldi

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat