Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkan Aydın “Akarca Seferhisar’ın 22. Mahallesi Olacak”- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Başkan Aydın “Akarca Seferhisar’ın 22. Mahallesi Olacak”- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Akarca’nın mahalle olma önerisinin Seferihisar Belediyesi Meclisinde CHP’nin oyları ile reddedilmesini komik bir direnç olarak nitelendiren AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın: “Geçen mecliste geçiştirilen ‘Akarca’nın mahalle olması ile ilgili önerge’ Seferihisar Belediyesi’nin bu ay ki oturumunda CHP’lilerin ret oyuyla gündeme alınmadı. Akarca’nın mahalle olması noktasında toplumsal bir konsensüs var. Seferihisar Belediyesi bu durumu kendi çalışanlarına, CHP ise üyelerine anlatamaz. Eninde sonunda Akarca Seferihisar’ın 22. mahallesi olacak” dedi.

 

Geri adım atacaklar

Seferihisar Belediyesi, Akarca’nın “mahalle” statüsü kazanmasını engelleme noktasındaki tutumlarından geri adım atacağını iddia eden Başkan Aydın: “Bugünden itibaren kendi tabanları da dâhil olmak üzere çok ciddi bir kamuoyu baskısı ile karşı karşıya kalacaklar. Buna karşı koyma şansları yok. ‘Bizim zaten bu konuda çalışmamız var’ türünden bir açıklama ile geri adım atacaklar. Ama bunlar hoş bir tutum değil” dedi.

 

Talimat mı var?

Akarca’nın mahalle olması ile ilgili toplumun tüm kesimleri ile görüştükten sonra gündeme AK Parti’nin getirdiğini anımsatan Başkan Aydın: “Konu daha önce de basında ve mecliste gündeme geldi. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in konu ile ilgili olumlu açıklamaları oldu. CHP’lilerde ise iki meclistir engelleme yönünde bir amaçsız bir gayret var. Akarca’nın mahalle olması ile ilgili çalışmaların obstrüksiyona uğratılması ile ilgili farklı bir yerden talimat geldi iddiası var. Ben böyle bir şeyin olmayacağına inanmak istiyorum. Seferihisar’ın farklı yerlerden talimatlar alarak yönetilmesi hiçbir şekilde kabul edilemez” dedi.

 

“Akarca’nın mahalle olması demek Tepecik Mahallesi ve Hıdırlık Mahallesi’nin de daha fazla kamu hizmeti alması demek” diyen Başkan Aydın: “Akarca mahalle statüsü kazandıktan sonra Tepecik, Hıdırlık ve Akarca mahallerinin daha fazla hizmet alması noktasında 4 bakanlık ile temasa geçtik. Belli konularda sözler aldık. Ne biz ne de Akarcalılar bu noktadan geri adım atmayacağız. Akarcalı vatandaşlarımız ile birlikte konunun takipçisi olacağız.”

 

Yönetilememe sorunu var

Seferihisar Belediyesi’nin yönetilememe sorunu yaşadığına dikkat çeken Başkan Aydın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Akarca’nın mahalle olma süreci bile Seferihisar’ın yönetilemediğini apaçık gösteriyor.  Seferihisar Belediyesi’nin yetki alanındaki yollar İzmir’in ve Türkiye’nin gündeminde. Sol tandanslı yayın yapan gazeteler bile “Bu yollar seçim kaybettirir” diye haber yapıyor. Belediye avukatı davaya girmediği için imar planları iptal edildiğini de unutmadık. Seferihisar Belediyesi’nin yönetilememe sorunu var. Bu yönetilememe sorunu yollara da, imara da, temizliğe de yansıyor” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkan Aydın “Akarca Seferhisar’ın 22. Mahallesi Olacak”- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Çocuklara Tiyatro Şöleni- Güncel Haberler Meksikalı Yönetmen Carlos Reygadas İstanbul’a Geliyor- Güncel Haberler Türkiye’de hepatit B virüsü taşıyan 3,5 milyon insan bulunuyor- Güncel Haberler İş Sanat’tan Çocuklara Çevrim İçi Atölyeler TKP’nin merkezi kurulları toplandı- Güncel Haberler Mamografi Taramasını Atlamak Hayati Risk Oluşturabiliyor!- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat