Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkan Karakayalı, Ruhsatları Teslim Etti- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Başkan Karakayalı, Ruhsatları Teslim Etti- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kemalpaşa’da, “2. Çevreyolu” olarak bilinen 80 hektar büyüklüğünde Kuzey Kentsel Gelişme Alanı Uygulama İmar Planı sürecinin tamamlanmasının ardından eğitim alanlarının da ruhsatları çıktı.

 

2010 yılında Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın girişimleriyle başlatılan, imar planı süreci Kasım ayı itibariyle tamamlanarak önemli bir imar sorunu çözüme kavuşturulmuştu. İlçe sınırlarında mevcut yerleşim yerinin kuzey kısmında yer alan yaklaşık 80 hektar alanın, Küçük Sanayi Alanı karşısından başlayarak Belediye Hizmet Binası’na kadar olan kısmının imar planı sürecini 2010 yılında Başkan Rıdvan Karakayalı bizzat başlatmıştı. 2021 yılı Kasım ayı itibari ile ilgili alanın 1/1000 ölçekli imar uygulama süreci tamamlanarak arsa tapularının ardından eğitim alanlarının da ruhsatı çıktı. Böylelikle Kemalpaşa’da eğitim ile ilgili önemli bir sorun daha çözüme kavuştu.

 

BAŞKAN KARAKAYALI RUHSATLARI TESLİM ETTİ

Kuzey İmar Planı Süreci ile vatandaşların hizmetine açılacak olan yaklaşık 80 bin metrekare park alanı, yeni eğitim alanları, ibadet alanları, kültürel tesis ve belediye hizmet alanları ayrılmıştı. Bu kapsamda,  Kuzey Kentsel Gelişme Alanı’nda bulunan, 8 Eylül Mahallesi 781 ada 1 parsel, 5.273 metre kare 24 derslikli ilkokul ve 779 ada 1 parseldeki 24 derslikli ortaokulun çıkan ruhsatları, Başkan Karakayalı tarafından, Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Baki Erdem’e teslim edildi. Ruhsat teslimi sırasında Karakayalı’ya, Başkan Yardımcıları Erhan Gönülbağı ve Şahin Özdemir de eşlik etti.

 

“EĞİTİM SORUNU ÇÖZÜLECEK”

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Baki Erdem ziyarette Başkan Karakayalı’ya emekleri için teşekkür ederken Karakayalı ise, “İlçemizde özellikle son dönemde eğitim alanlarının kapasitesi konusunda ciddi problemler yaşanıyor. Yeni oluşturduğumuz Kuzey Kentsel Gelişme Alanı içerisinde bunu öngörerek büyük eğitim alanlarına yer verdik. Eğitim sorununa yönelik önemli bir engeli daha kaldırıyoruz. Projeler tamamlandığında ilçemizin uzun yıllar eğitim konusundaki problemi aşmış olacağını düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkan Karakayalı, Ruhsatları Teslim Etti- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

2. Sosyal Medya Çalıştayı Dijital Çağda Aile ve Gençlik- Güncel Haberler GeForce NOW’a Resolution Upscaling (Çözünürlük Artırma) Geliyor- Güncel Haberler Soner Çetin personelinin sağlığını düşünüyor- Güncel Haberler Sanatçı ve araştırmacı Emilie Giles ile Duyusal Nesne Yapımı atölyesi Başkan Büyükakın: Modern bir Anıtpark inşa ettik- Güncel Haberler Uçurtma şenliğinde çocuklar eğlenceye doydu- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat