Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkan Soyer’den birlik ve beraberlik mesajı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Başkan Soyer’den birlik ve beraberlik mesajı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

DİSK Genel – İş İzmir şubelerinin yenilenen hizmet binası açıldı  
 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, DİSK Genel-İş’in İzmir’deki  hizmet binasının açılış törenine katıldı. Başkan Soyer, "Türkiye ve dünya çok sıkıntılı günlerden geçiyor. Bu sıkıntılı günleri atlatmanın tek çözümü,  omuz omuza, hep birlikte mücadele etmek" dedi.

 
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) İzmir şubelerinin yenilenen hizmet binası törenle açıldı. Kahramanlar’daki 5 katlı hizmet binasının açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir milletvekilleri Kani Beko ve Atilla Sertel, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel – İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda DİSK üyesi katıldı.

“Esas ihtiyacımız eğitim”
Genel – İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Abdullah Baştürk ve arkadaşlarının 60 yıl önce sendikayı kurduğunu hatırlatarak, " Bu bina bir ihtiyaç. Binalar ihtiyaçtır, ihtiyaçları yapacağız ancak esas ihtiyacımız eğitimdir. Bilinçli olmaktır, sınıf bilincine sahip olmaktır. Ve mücadeleyi daha da büyütmektir” dedi.

“Türkiye’nin umudu olacak bir mücadeleyi büyütüyoruz”
DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da bu binaların taştan, duvardan ibaret olmadığını, binaların harcında emeği olan herkesle birlikte mücadele edeceklerini söyledi. Çerkezoğlu, “Bu binalarda toplantılarımızı, eğitimlerimizi yapıyoruz. Kararlarımızı alıyoruz, hedeflerimizi belirliyoruz. Bize yaşatılmaya çalışılan bu düzeni, insanca yaşayacağımız ve çalışacağımız bir düzene çevirmek için mücadele hedeflerimizi buralarda belirliyoruz. Ve ondan sonra da bu binalardan çıkıp iş yerlerine, alanlara, meydanlara akıyoruz. Bütün Türkiye işçi sınıfının Türkiye’nin umudu olacak bir mücadeleyi büyütüyoruz” diye konuştu.

Omuz omuza mücadele edeceğiz
Daha sonra DİSKin yeni hizmet binasının hayırlı olmasını dileyen Tunç Soyer, şunları söyledi: “Çok heyecan verici bir anı yaşıyoruz. Bu krizde, bu yoksullukta, bu salgında, bütün bu sıkıntıların arasında DİSK Genel-İş Sendikası böyle bir binayı açma yürekliliğini göstermiş. Bunun emeğini vermiş. Tebrik ediyorum. Bütün bu sıkıntılara rağmen bunu başarmış olmanız son derece kıymetli. Türkiye, dünya çok sıkıntılı günlerden geçiyor. Bu sıkıntılı günleri atlatmanın tek çözümü ‘Kurtuluş yok tek başına. Ya hep beraber ya hiçbirimiz’ sözünde saklı. Omuz omuza, hep birlikte mücadeleye devam edeceğiz."
Konuşmaların ardından birlikte kurdele kesildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkan Soyer’den birlik ve beraberlik mesajı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Kemer Standını Ziyaret Etti- Güncel Haberler Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Nysa Antik Kenti Sergisi- Güncel Haberler Gönül Yazar’dan haber var!- Güncel Haberler “Dizilerde hep en sevilen karakterlerin yerine giriyorum”- Güncel Haberler Araştırma Sonuçları: Bebek patlaması kuşağının değişen dijital dünyası- Güncel Haberler 22 Haziran 2022 Çarşamba reyting sonuçları

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat