Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkan Zorluoğlu Trabzon’un Kurtuluşu İçin Mesaj Yayımladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Başkan Zorluoğlu Trabzon’un Kurtuluşu İçin Mesaj Yayımladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon’un coğrafi ve stratejik konumu nedeniyle tarihin her döneminde önemini koruyan ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim bir kent olduğunu vurguladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği, Yavuz Sultan Selim’in yönettiği, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 3 kez ziyaret ettiği Trabzon’umuz, tarih boyunca gerek stratejik konumu gerekse de sosyo-ekonomik pozisyonu itibarıyla her dönem önemini korumuş kadim bir şehirdir. Trabzon, Rusya’da patlak veren 1917 Ekim Devrimi’ni takip eden siyasi ve askeri olaylara bağlı olarak başlatılan askeri harekât sonucunda, 24 Şubat 1918’de işgalden kurtarılmıştır. Bugün şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 104’üncü sene-i devriyesini idrak ediyoruz. Bu toprakları bize vatan olarak bırakanları rahmetle anmak, hatıraları önünde saygıyla eğilmek ve bıraktıkları mirasa sahip çıkarak gelecek kuşaklara aktarmak başlıca görev ve sorumluluğumuz olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, yaşadığımız bu toprakları kanlarıyla, canlarıyla vatanlaştıran aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkan Zorluoğlu Trabzon’un Kurtuluşu İçin Mesaj Yayımladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Doğanlar Holding’den Türkiye-Afrika Medya Zirvesi’nde Önemli Mesajlar!- Güncel Haberler NN’in online dünyasında işlemler daha kolay ve hızlı- Güncel Haberler Bodrum’da Sanat ve Tasarım Sergisi- Güncel Haberler Renault Group Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Görevine Saadet Alpago Getirildi- Güncel Haberler Büyükşehir AFKOM’dan kar uyarısı- Güncel Haberler Küresel ısınmayı sınırlamak insanlığın devamlılığı için şart- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat