Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkent Kültür Yolu Festivali’nde Liraz Sıra Dışı Ezgileriyle Ankaralıları Büyüledi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Başkent Kültür Yolu Festivali’nde Liraz Sıra Dışı Ezgileriyle Ankaralıları Büyüledi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında sahne alan İran asıllı İsrailli müzisyen, oyuncu ve dansçı Liraz, dün akşam (17 Ekim 2022, Pazartesi) CSO Ada Ankara’daki sıra dışı performansıyla Ankaralıları büyüledi. 

 

Caz ritimlerini Farsça etnik melodilerle birleştiren Liraz, geçtiğimiz aylarda Türkçe rap müziğin başarılı isimlerinden Kamufle ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucu yayınladığı Remotely Close: Azizam isimli single ile Türkiye’de adını duyurmuştu.

 

Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında Hacı Bayram Veli Camii avlusunda da Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ses ve saz sanatçıları ‘Tasavvuf Müziği’ konserinde birbirinden güzel ilahiler seslendirdi. Ünlü Türk mutasavvıf ve şair Hacı Bayram Veli Hazretleri’nin türbesinin ve camii şerifinin bulunduğu açık alanda gerçekleştirilen konserde, Türk Tasavvuf Müziği’nin en güzel ilahileri, Şef Suat Kılıç yönetiminde Ankaralı sanatseverlerle buluştu. 

 

Sadık Şendil’in yazdığı Türk tiyatro tarihinin unutulmaz oyunlarından ‘Kanlı Nigâr’ ise Küçük Tiyatro’da Ankaralıları ağırladı. Trabzon Devlet Tiyatrosu oyuncularının sahneye koyduğu Kanlı Nigar’da fakir bir ailenin kızı olan Nigar’ın zengin bir ailenin yanına hizmetçi verilmesinin ardından başından geçenler anlatıyor. 

 

CSO Ada Ankara Mavi Salon’da gerçekleşen ‘Satırbaşı Ankara: Edebiyat Söyleşileri’nde ise Portekizli ünlü yazar Gonçalo Manuel Tavares Ankaralılarla buluştu. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’un katıldığı söyleşide, ilk çalışmalarını yayınladığı 2001 yılından bu yana, José Saramago Edebiyat Ödülü de dahil olmak üzere birçok önemli ödül kazanan ünlü yazar Tavares, Ankaralı okuyucularına keyifli saatler yaşattı. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkent Kültür Yolu Festivali’nde Liraz Sıra Dışı Ezgileriyle Ankaralıları Büyüledi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

DDoS saldırıları 3. çeyrekte 24 artarak daha karmaşık hale geldi- Güncel Haberler Uzuv Kopmaları ile İlgili Bilmeniz Gerekenler- Güncel Haberler Haziran’da FilmBox Ekranlarında Her Cumartesi Bir Türk Filmi Büyükşehir’in Pastacılık Kursu Kadınlardan Yoğun İlgi Görüyor- Güncel Haberler BrainPark Kuluçka Merkezi “Üsküdar Wake Up Programı” başlıyor!- Güncel Haberler Güher & Süher Pekinel “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” Sistemi   2021 -2022 Yeni Sezonu başlıyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat