Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Beril Nur Denli ‘Oxymoron’ adlı kişisel sergisi ile toplumdaki üretkenlik yarışını sorguluyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Beril Nur Denli ‘Oxymoron’ adlı kişisel sergisi ile toplumdaki üretkenlik yarışını sorguluyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Sanatçı Beril Nur Denli’nin ‘Oxymoron’ adlı kişisel sergisi 12 Şubat’ta Goba Art&Design’da sanatseverle buluşuyor. Sanatçının çağdaş amforaların, çanak çömleklerin veya incelikle işlenmiş yarına ait hayatta kalma sistemlerinin dahil olduğu çalışmaları; günümüzdeki tüketim tarzımız üzerinde düşünmeye zorlarken bir yandan da geçmişteki ve gelecekteki hayallerimize hitap ediyor.

 

Kaleseramik’in kadın girişim ve üretimlerini desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Atölye Kale’nin katkılarıyla sanatseverlere buluşacak olan Oxymoron’ sergisi Goba Art&Design’da 5 Mart’a kadar ziyarete açık olacak.

 

Üretim pratiğinde geleneksel elle şekillendirme yöntemleri ve çömlekçi tornası kullanarak; bir seriye ait tek ve bir defaya mahsus işler üreten sanatçı Beril Nur Denli, ‘Oxymoron’ sergisindeki çalışmalarıyla gündelik hayatımızı tamamlayan nesneleri sorgularken ortaya koyduğu üretim tutkusuna tanıklık ediyor. 

 

Üretimlerinde, arayışlarımızı ve yatkınlıklarımızı kışkırtarak bireysel yüzleşmemize boyut katmaya çalışan  Beril Nur Denli, tutkusunu gerçekleştirirken, sözde işlevsel, çok kulplu biricik çömlekleri kullanan bir neslin portresini bizlere sunuyor. 

 

Geçmişi hayata döndürmenin yanı sıra içimizde saklı kalmış duyguları açığa çıkarabilen tasarımlar ortaya koyan sanatçının seramik çalışmaları ise çevremizdeki ve toplumdaki üretkenlik yarışını sorguluyor. Birçok duyumuza hitap eden yuvarlak formları; geçmişten ilham alan ham renkler ve malzemelerle zıtlık yaratan tasarımlar ile etkileşim gerçekleşiyor. Bazen pürüzsüz bazen de tanecikli yüzeyler sanatçının elleri ve toprağın birleşmesiyle ortaya çıkıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Beril Nur Denli ‘Oxymoron’ adlı kişisel sergisi ile toplumdaki üretkenlik yarışını sorguluyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  İşte bebeklerde ve çocuklarda uyku düzeni sağlamanın püf noktaları- Güncel Haberler Nilüfer Belediyesi işçi ve işverenin arasında köprü oluyor – Güncel Haberler Cartoon Network çocukları İklim Koruyucusu olmaya davet ediyor ‘Hayaller, Gerçekler ve Can simidi’ yöntemiyle doğru tercih listesini oluşturun!- Güncel Haberler ‘Canım Kardeşim 3 Uzaylılar mı Geldi?’ 4 Aralık Cumartesi Trump Sahne’de- Güncel Haberler ‘Fanatik’ 14 Aralık’ta Trump Sahne’de- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat