Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bursa’da Dağ Yöresindeki Eğitime Hilal Dokunuşu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Bursa’da Dağ Yöresindeki Eğitime Hilal Dokunuşu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Genç Kızılay ve Dağder paydaşlığında başlatılan Eğitime Hilal Dokunuşu  projesi ile Bursa'da ki 5 köy okulumuzda bilim atölyeleri kurulmaya hazırlanılıyor.

Başlatılan proje ile birlikte Bursa'da belirlenen 5 köy okulumuzda eğitimi daha nitelikli kılacak materyallerin kazandırılması ve öğrencilerin bilim ve akıl oyunları etkinlikleri ile keyifli bir gün geçirmeleri hedefleniyor.

Eğitim öğretimin desteklenmesi ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla Bursa’nın kırsal kesiminde eğitim gören ilköğretim öğrencilerine yönelik başlatılan proje ile  okullara bilimsel atölye etkinlikleri ve akıl oyunu etkinlikleri yapılacak.

Deney  atölyesinde öğrenciler sabun köpüğü, oobleck deneyi, yanardağ volkan deneyi yaparken Akıl oyunları atölyesin de de barikat engel aşma oyunu, Hobi Architecto,Tik tak bom, Toli Games Bursa oyunlarını oynatılacak. Ayrıca her okula proje sonunda deney kiti ve akıl oyunları kiti hediye edilecek.

DağDer Bursa’mızın en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi ve Dağ yöresinde yaptığı kültürel etkinliklerin yanında eğitime yönelik çalışmaları ile de sıklıkla kendinden söz ettirmektedir.

Pandemi döneminde de öğrencilere tablet dağıtımı ve köylerde muhtarlıklarda bilişim laboratuvarı kurulması ile gündeme gelmişti. Aynı zamanda dağ yöresinden üniversitede okuyan öğrencilere burs desteği verildiği de bilinmektedir.

Bursa Kızılay İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Genç Kızılay da çocuklara ve gençlere yönelik projeler yürütmektedir.

Dağder Eğitim Komisyonu Başkanı Ömer YILMAZ: "DağDer Olarak Dağ yöresinde egitim öğretim gören öğrencilerimize destek vermek için ve onları desteklemek için birçok çalışma ve proje yürütmekteyiz. Genç Kızılay işbirliği ile yaptığımız Eğitime Hilal Dokunuşu Projesi de bunlardan biridir. Kızılay Bursa Şubesi ne bu tür projelerse derneğimiz ile yaptığı işbirliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Projedeki temel amacımız gençleri bilimsel deneyler ve akıl oyunları ile buluşturmak ve etkinlikte kullanılan bilim deney setleri ve akıl oyunlarını da okulumuza hediye ederek çalışmanın sürdürülebilirliğini sağlamaktır." dedi

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bursa’da Dağ Yöresindeki Eğitime Hilal Dokunuşu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

5 Ayda 186 Bin 556 Trafik Kazası- Güncel Haberler Dünyada hızla yayılıyor: Yeni tehlike gizli açlık- Güncel Haberler DEPARK ve İBG güçlerini birleştirdi- Güncel Haberler 14 Mart Tıp Bayramı ve EÜTF Hastanesinin kuruluşunun 50. Yılı törenle kutlandı- Güncel Haberler Otonom sürüş: Bosch ve Volkswagen’in yan kuruluşu Cariad, kapsamlı ortaklık konusunda anlaştı- Güncel Haberler Beyoğlu Kültür Yolu’ndan Fado’nun divası Mariza geçti- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat