Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çankırı’da Ferfene Eğlencesi Yardıma Dönüştü- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Çankırı’da Ferfene Eğlencesi Yardıma Dönüştü- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Çankırı’da Ferfene Eğlencesi Yardıma Dönüştü- Güncel Haberler

Çankırılı kadınlar, geleneksel eğlenceleri Ferfene Gecesi’ni yardım gecesine dönüştürdü. Çankırı Belediyesi ev sahipliğinde Çankırı Çocukları Koruma Derneği tarafından gerçekleştirilen geceye katılan kadınlar,  bakıma muhtaç çocuklar adına toplandı. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği gecede Anadolu’nun önemli bir geleneği Ferfene bir kez daha yaşatıldı.

 

Çankırı Belediyesi, yerel kültürün yaşatılmasına yönelik çalışmalara desteğini sürdürüyor. Belediye katkıları ile Çankırı Çocukları Koruma Derneği tarafından Belediye Yârân Evi’nde gerçekleştirilen “Ferfene Gecesi”ne kadınların ilgisi yoğun oldu. Geleneksel oyunların oynandığı gecede Çankırı’da yaşayan kadınlar, Anadolu’da kış gecelerinde eğlenmek ve paylaşmak için bir araya gelen kadın eğlencesini bir kez daha yaşattı. Çankırı’nın öz kültürü Yârân kültürü ile donatılmış mekânda bir araya gelen kadınlar sazlı sözlü, türkülü, oyunlu, manili, ikramlı eğlencenin tadını çıkardı. Çankırı Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile açılan Ferfene Gecesi’nin gelirinin Çankırı Çocukları Koruma Derneği tarafından bakıma muhtaç çocuklar için harcanacağı bildirildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Çankırı’da Ferfene Eğlencesi Yardıma Dönüştü- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Doğru diş macunu nasıl seçilir?- Güncel Haberler QNBEYOND Hızlandırma Programı mezunlarının ekip büyüklüğü 500’ü aştı- Güncel Haberler Şehir hastanesinin çevre düzenlemesi göz dolduruyor- Güncel Haberler Yerel Yönetimlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu sona erdi- Güncel Haberler Ahmet Sami Özbudak ve Nezaket Erden keyifli sohbetleriyle “Sahne Tozu Yutanlar”ın yeni bölümünde- Güncel Haberler Tepe Home’dan Ücretsiz Mimari Danışmanlık Hizmeti ve Çok Daha Fazlası

REYTING SONUÇLARI

27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu! 22 Mayıs Pazartesi Reyting sonuçları Açıklandı mı?

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat