Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çiğlili Kadınlara Yepyeni bir Yaşam Alanı Geliyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Çiğlili Kadınlara Yepyeni bir Yaşam Alanı Geliyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Çiğli Belediyesi, hocaların hocası Prof. Dr. Nermin Abadan Unat’ın adını taşıyacak olan Kadın Yaşam Merkezi’ni 8 Mart Salı günü düzenleyeceği törenle hizmete açacak.

 

Başkan Utku Gümrükçü öncülüğünde kadınların aile, toplum ve iş hayatında güçlendirilmesi için çeşitli proje ve etkinliklerin hayata geçirildiği Çiğli’de, kadın çalışmalarının kurumsallaşması ve tek bir çatı altında sürdürülmesi amacıyla Prof. Dr. Nermin Abadan Unat Kadın Yaşam Merkezi’nin açılışı yapılacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ve Prof. Dr. Nermin Abadan Unat’ın katılımıyla açılacak Kadın Yaşam Merkezi’nde takı tasarım, aşçılık, çocuk gelişimi, amigurumi, mefruşat, sabun yapımı, çağrı merkezi ve bilgisayar gibi hobi ve meslek edindirme kursları düzenlenecek. Kadın hak ve özgürlükleriyle ilgili bilgilendirme toplantıları ve seminerlerin düzenleneceği 4 katlı yeni hizmet binasında Hukuki ve Aile Danışma Merkezi, Mülteci Ofisi, Kütüphane, Bilgisayar Laboratuvarı ve Lego Robotik Atölyesi bulunacak.

 

Çocuklar için oyun alanı

Kadın Yaşam Merkezi’nin bünyesinde kurslara katılmak veya farklı ihtiyaçlarını karşılamak için Çiğli’ye gelen kadınların çocuklarını geçici süreliğine bırakabileceği oyun alanı olacak. Çocuklar bu zaman zarfında alanında uzman profesyoneller eşliğinde keyifli ve öğretici aktivitelere katılım gösterebilecek.

 

Bebekli kadınlar unutulmadı

Kadınların sosyalleşmesine yönelik her türlü ihtiyacın düşünülerek tasarlandığı Kadın Yaşam Merkezi’nde bebek emzirme odası da bulunuyor. Aktivite veya kurslara bebeği ile katılacak kadınlar, bebeklerinin emzirme ve alt değiştirme gibi ihtiyaçlarını bu odada rahatlıkla karşılayabilecek.

 

Başkan Gümrükçü: “Dolu dolu bir yaşam alanı olacak”

Kadınların toplumsal statüsünün güçlenmesi için çalıştıklarını ifade eden Başkan Gümrükçü, “Göreve geldiğimiz günden bu yana tüm hizmet ve projelerimizi kadın-erkek eşitliğini göz önünde bulundurarak hayata geçirdik. Çiğli Belediyesi olarak, kadınların haklarıyla ilgili bilgilendirilmesi, sosyalleşmesi, yönetim temsiliyetinin artması, istihdam ve üretim zincirine dahil edilmesi adına çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Tüm bu çalışmalarımızın koordineli, sürdürülebilir ve uzun soluklu olması adına Kadın Yaşam Merkezimizin yeni hizmet binasını 8 Mart’ta kentimize kazandıracağız. Hizmet binamıza, kariyeri boyunca kadın hak ve özgürlükleri alanında önemli çalışmalara imza atmış yazar, hukukçu, sosyolog, siyaset ve iletişim bilimci kıymetli hocamız Prof. Dr. Nermin Abadan Unat’ın ismini vereceğiz. Tüm vatandaşlarımızı bu güzel günde yanımızda olmaya davet ediyorum” dedi.

 

Nermin Abadan Unat kimdir?

Prof. Dr. Nermin Abadan Unat, 18 Eylül 1921 tarihinde Avusturya’nın başkenti Viyana şehrinde doğdu. Sırasıyla İzmir Kız Lisesi, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, ABD Minnesota Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde doktora eğitimini tamamladı. Türkiye'de iletişim bilimlerinin oluşumuna katkı veren öncü isimlerdendir. Fransızca, Almanca ve İngilizce dillerinde çok sayıda makalesi yayımlanan Prof. Abadan Unat yabancı dillerde derlemeler de hazırladı. 1970’lerde çeşitli kurumlarda idari ve akademik görevler alan Prof. Abadan Unat, konuk profesör olarak Berlin, Münih, New York City, Denver ve Georgetown Üniversitelerinde ders verdi. 1980 yılında Birleşmiş Milletler Dünya Kadın Konferansı’nda Türkiye’yi temsil etti. 1978 ve 1984 yılları arasında Avrupa Konseyi Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Prof. Dr. Abadan Unat 2012 yılında eğitim alanında verilen Vehbi Koç Ödülü’ne, 2016 yılında Mülkiye Büyük Ödülü’ne, 2017’de ise Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Jüri Özel Ödülü’ne layık görülmüştür.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Çiğlili Kadınlara Yepyeni bir Yaşam Alanı Geliyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Vodafone’dan UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi Temsilcimiz Beşiktaş’a Destek Mesajı- Güncel Haberler Regl dönemi ne zaman anlatılmalı?- Güncel Haberler Geleceğin İtfaiyecilerine Zorlu Eğitim- Güncel Haberler İlk Hasadın Çayını Başkan Taban’a Hediye Etti- Güncel Haberler Turizm Yeni Dünyaya Hazırlanıyor: Metaverse’te Otel Kurulacak, Tatile Çıkılacak, Ödemeler Kripto Paralarla Yapılacak!- Güncel Haberler Borçelik Escarus’tan İleri Seviye Cinsiyet Eşitliği Sertifikası Aldı- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu! Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat