Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

DİMES’in İlklere ve Rekorlara İmza Atan Kampanyası, Mixx Awards’da 3 Ödül Kazandı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » DİMES’in İlklere ve Rekorlara İmza Atan Kampanyası, Mixx Awards’da 3 Ödül Kazandı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

DİMES’in Reklamania iş birliğinde ilklere ve rekorlara imza atan “DİMES Kapışması” kampanyası, Dijital yaratıcılık ve sonuçları üzerine odaklanan MIXX Awards yarışmasında toplam 3 ödüle imza attı. DİMES Kapışması, “Harekete Geçirme & Topluluk Oluşturma” ve “Influencer Pazarlaması” kategorilerinde Gümüş, “Markalı İçerik” kategorisinde de Bronz ödül aldı.

 

Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek şirketi DİMES, farklı disiplinleri bir arada kullanan iletişim çalışmalarıyla, reklam ve pazarlama dünyasının küresel ödül programlarında başarısını sürdürüyor.

 

DİMES’in Reklamania Creative ve bünyesindeki dijital strateji & iletişim ajansı Cats & Dogs iş birliğinde 360 derece kurguyla gerçekleştirdiği ve ana odağı TikTok mecrası olan ‘DİMES Kapışması’ kampanyası, dijital yaratıcılık ve sonuçları üzerine odaklanan MIXX Awards yarışmasında “Harekete Geçirme & Topluluk Oluşturma” ve “Influencer Pazarlaması” kategorilerinde Gümüş, “Markalı İçerik” kategorisinde de Bronz ödüle uzandı. 

 

Dijital reklamcılığı geliştiren ekipleri ve markaları ödüllendiren uluslararası yarışma MIXX (Marketing and Interactive Excellence) Awards, reklamları stratejiden yaratıcı çalışmaya ve uygulamaya, medya planlamasından entegrasyona, verimlilikten yatırımın geri dönüşüne (ROI) kadar tüm katmanlarıyla değerlendiren tek dijital yarışma olma özelliği taşıyor.

 

Yeni nesil Milkshake ve Smoothie ürünleriyle marka bilinirliğini ve tüketicisiyle duygusal bağını arttırmanın yanı sıra, kategoride pazar liderliğini pekiştirmeyi hedefleyen DİMES, Z kuşağının reklam bariyerini aşmak için hayatlarının içinden öğeleri taşıyan bir kampanya kurguladı. DİMES Kapışması, TikTok’ta yılın en fazla kişiye erişen kampanyası oldu. 

 

Kapışmanın Rakipleri, Kategorilerinin Açık Ara Liderleri

DİMES, Reklamania Creative ve bünyesindeki dijital strateji & iletişim ajansı Cats & Dogs iş birliğinde, gençlerin takım tutma ruhunu sosyal medyanın doğasındaki rekabetle harmanlayıp, iki ürününü aynı reklamda karşı karşıya getirdi; ürünleri arasında dijital rekabet yaratarak bir ilke imza attı. Kampanyada müzik sektörünün yıldız ismi Aleyna Tilki’nin, toplam takipçi sayısı 30 milyona yaklaşan TikTok fenomenleriyle birlikte yer alması da bir diğer ilk oluşturdu.

 

Tonaj bazında geçen seneye göre 2 kat artış gösteren DİMES Milkshake Yüzde 52, lansmanı 2021 yılı başında gerçekleşen DİMES Smoothie de ilk yılında elde ettiği yüzde 72 payla pazarlarında açık ara lider konumda bulunuyorlar.

 

DİMES, 360 derece kurguyla gerçekleşen kampanyasında kapışma konseptiyle iki ürünü arasında dijital rekabet yaratan ilk marka olmanın yanı sıra, “Media First” tabir edilen ilklere de imza attı. Ürünlerimizin özel tasarımlı marka emojilerini, TikTok’un tıklanabilir video deneyimi sunan Premium Badge ve keşfet sayfası içeren HTC Plus özelliklerini Türkiye’de ilk kullanan marka oldu. DİMES Reklam filmi, video klibi ve kamera arkası videoları, kampanya başlangıcından bu yana yaklaşık 55 milyon organik izlenme alma başarısı gösterdi. Reklam filmi, 45 milyon izlenmeye ulaştı.

 

Marka Değerlerinde Artış

DİMES Kapışması kampanyası, 2021 Mart – Eylül döneminde DİMES marka değerlerinde önemli artış sağladı. Kampanya sonrası ‘İyi Görünümlü’ ve ‘Enerjik’ marka değerlerinde yüzde 40’ın üzerinde; ‘Mutlu’, ‘Lezzetli’, ‘Pratik’ marka değerlerinde yüzde 20 ve üzerinde oranda artış sağlandı. ‘Samimi’, ‘Modern’, ‘Özgüvenli’, ‘İlham Veren’, ‘Doğal’, ‘Canlandırıcı’, ‘Kaliteli’ ve ‘Havalı’ marka değerlerinin tümünde artış gerçekleşti.

 

Kampanya sonrası DİMES marka bilinirliğinde ‘ilk akla gelen marka’ kriterinde yüzde 30’luk bir artış olurken, tüketici deneyim piramidinde de artış kaydedildi.

 

Reklam Etkinliğinde Yüksek Skorlar

Reklam skorlarına marka bilinirliği artışı yüzde 60’ın üzerinde oldu. İlk akla gelme skorunda 5 kat, Satın Alma Eğilimi ve Başkalarına Önerme Eğilimi skorlarında iki katın üzerinde artış elde edildi. 

 

DİMES Kapışması kampanyası, markaya dijital iletişimde de büyük katkı sağladı. Markanın TikTok hesabında takipçi sayısında yüzde 25, Instagram takipçilerinde yüzde 15, YouTube kanalı abonelerinde de yüzde 10’luk artış gerçekleşti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

DİMES’in İlklere ve Rekorlara İmza Atan Kampanyası, Mixx Awards’da 3 Ödül Kazandı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Medcon 2021 “Sağlığa Ses Ver, Hayata İz Bırak’ temasıyla 22 – 25 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek Haziran ayı imar toplantısı Darıca’da yapıldı- Güncel Haberler Başkan Topaloğlu, İl Turizm Müdürü Zoroğlu’nu Ziyaret Etti- Güncel Haberler Başkan Gümrükçü’nün Esnaf Buluşmaları Sürüyor- Güncel Haberler 2021 Türkiye Büyük Finali 4 Eylül’de Volkswagen Arena’da oynanacak- Güncel Haberler 28.yeşil İhsaniye elma festivali ödül töreni ve konserle tamamlandı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat