Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Efes Selçuk’ta Çevre Günü Renkli Etkinliklerle Geçti – Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Efes Selçuk’ta Çevre Günü Renkli Etkinliklerle Geçti – Güncel Haberler
Google News Abone Ol

EFES SELÇUK’TA ATIKLAR KUŞ EVİ OLDU

 

Dünya Çevre Günü sebebiyle Efes Selçuk genelinde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Efes Selçuk Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen, öğrencilerin çevrelerini temizleyerek farkındalık oluşturduğu, çocukların geri dönüşüm malzemeleriyle müzik aleti yaptıkları, atıkların tohuma dönüştüğü etkinliklerde çevreciler bir araya geldi.

 

Cumartesi Pazarı’nda düzenlenen etkinlikte geri dönüştürülebilir atıklarını getiren vatandaşlara tohum kiti ve gübre hediye edildi. Efes Ritim Grubu da geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılan enstrümanlarla vatandaşlara bir müzik dinletisi sundu.

 

Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde düzenlenen İlham Veren Kentin Çocukları Geri Dönüşüm Atölyesi’nde çocuklar çevre farkındalığı için bir araya geldiler.  Geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla hayata geçirdiği “35 İzmir Kuş Evi” çalışmasını Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde sergileyen Geri Dönüşüm Sanatçısı Okay Çankaya, çocuklarla birlikte kuş evi yaptı. Atölyeye katılan çocuklar ayrıca Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi Müzik Eğitmeni Kerim Akgüneş ile geri dönüştürülebilir atıklardan müzik aleti yapma çalışması ve Atölye Deneme Sanat ve Ekoloji Derneği ile eco print (doğal baskı) çalışmasıyla hem farkındalık kazanıp hem eğlendiler.

 

Efes Selçuk’ta Dünya Çevre Günü etkinliklerinde Cumhuriyet İlkokulu 1. Sınıf öğrencileri örnek bir davranışa imza attılar. Minik çevreciler okullarının çevresinde yer alan sokakları temizleyerek önemli bir farkındalık çalışmasına katıldılar.

 

EFES SELÇUK YEŞİL OKULU’NU SEÇTİ

5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle Efes Selçuk’un en çevreci okulları da ödüllendirildi. Efes Selçuk Belediyesi, İlçe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilgili firmalar arasında imzalanan protokolle düzenlenen Yeşil Okul Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Efes Selçuk’ta eğitim veren 29 okul arasında düzenlenen Yeşil Okul Yarışmasında en fazla  geri dönüştürülebilir atığı toplayan Zeytinköy İlkokulu 1., Atatürk İlkokulu 2.  Şehit Er Mehmet Yüce İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.

 

Dünya Çevre Günü sebebiyle ayrıca 4-5 Haziran tarihlerinde Ferahlı Cafe’de Efeslim Kart sahiplerine 10 indirim uygulandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Efes Selçuk’ta Çevre Günü Renkli Etkinliklerle Geçti – Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Narlıdere Belediyesi’ne Bir Ödül Daha- Güncel Haberler Liselerarası Mevlana Şiir Yarışması’nda 12’nci Yıl- Güncel Haberler “Haydi! Yeşil Gelecekler” Çin ve Türkiye Z Kuşağı Fotoğraf Yarışması başladı- Güncel Haberler İdris Şahin’den Erdoğan’a Yanıt: ‘Nitelikli insan gücümüzü kovmaya çalışarak bu ülkeye daha fazla zarar vermeyin’- Güncel Haberler İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 3. Oyunu “Mor Şalvar”‘ın prömiyerini yapıyor.- Güncel Haberler İstanbul Modern’de çocuklara İlham Veren Kübizm- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat