reklam ver
Ege Ar-Ge Proje Fikri Yarışması ödülleri sahiplerini buldu…- Güncel Haberler
  • Reyting TV
  • Gündem
  • Ege Ar-Ge Proje Fikri Yarışması ödülleri sahiplerini buldu…- Güncel Haberler
135 okunma

Ege Ar-Ge Proje Fikri Yarışması ödülleri sahiplerini buldu…- Güncel Haberler

ABONE OL
23 Mart 2022 12:50
Ege Ar-Ge Proje Fikri Yarışması ödülleri sahiplerini buldu…- Güncel Haberler
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Öğrenci soruyor  

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Ege Üniversitesi tarafından “Yetenek Her Yerde” temasıyla gerçekleştirilen “Ege Bölgesi Kariyer Fuarı” kapsamında genç araştırmacılara yönelik olarak EÜ EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi ve EÜ Araştırma Odaklı Öğrenci Merkezi (AROM) tarafından düzenlenen “Ege Ar-Ge Proje Fikri Yarışması” ödülleri törenle sahiplerini buldu. İzmir Fuar Alanı Turkuaz Salonu’nda düzenlenen ödül törenine EÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cemil Gürgün, Prof. Dr. Hakan Atılgan, Prof. Dr. Mehmet Ersan, Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi –EBİLTEM- Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Prof. Dr. Şenay Şanlıer,  akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

Fen-Mühendislik alanında birincilik ödülü Ege Üniversitesinden Gülperi Bulut’un “Faj Dirençli Zeytin Starter Kültürü” projesi olurken Sosyal Bilimler alanında birinciliği “Sanat, Tasarım ve Bilimin Kesiştiği Eksende: Robot Mihri” projesiyle Ege Üniversitesinden Elçin Akçora As elde etti. Sağlık alanında ise “Aşının Zaman Makinesi: SARS-CoV-2 Spike Gen Bölgesine Ait Hayatta Kalabilen Mutasyonların Oluşturulması” projesi ile Ege Üniversitesinden Tanay Uzgan birinci oldu.

 

Fen-Mühendislik, Sağlık ve Sosyal Bilimler olmak üzere üç tematik alanda lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik olarak yapılan yarışmaya Ege Üniversitesi ve bölgedeki 19 paydaş üniversiteden alınan başvurulardan ön değerlendirme sonuçlarına göre 50 proje sergilenmeye hak kazandı. Poster Sergisinde proje sahibi öğrenciler iki gün boyunca projelerini jüri üyelerine anlatarak birbirleriyle yarıştı.

 

Sosyal Bilimler alanında üçüncülük ödülü “Responsible Citizens for Climate Change (RC3)” projesiyle Ege Üniversitesinden Gizem Yenisolak’a, ikincilik  ödülü “Level up Turkey” projesiyle Ege Üniversitesinden İsmail Seçkin’e ve birincilik  ödülü ise “Sanat, Tasarım ve Bilimin Kesiştiği Eksende: Robot Mihri” projesiyle Ege Üniversitesinden Elçin Akçora As’a verildi.

 

Sağlık alanında ise üçüncülük  ödülü “Anti-Pandemic Filter” projesiyle  İzmir Bakırçay Üniversitesinden Mustafa Alkan’a, ikincilik  ödülü “Yapay Zeka Algoritmalı Kişiye Özel Traksiyon Yöntemi Uygulayan Servikal Boyunluk” projesiyle Bakırçay Üniversitesinden İlayda Gülmen’e ve birinci  ödülü ise “Aşının Zaman Makinesi: SARS-CoV-2 Spike Gen Bölgesine Ait Hayatta Kalabilen Mutasyonların Oluşturulması” Ege Üniversitesinden Tanay Uzgan’a gitti.

 

Fen-Mühendislik alanında üçüncülüğü üç ayrı proje paylaştı. “Üzüm Salkımına Odaklı Akıllı Pülverizatör Geliştirilmesi” projesiyle Ege Üniversitesinden Can Ahmet Aydın, “Organik Atıkların Dönüşümünde Biyoteknolojik Bir Araç Olarak Böcekler: Siyah Asker Sineği (Black Soldier Fly-Hermetia Illucens) Örneği” projesiyle Ege Üniversitesinden İbrahim Kürşat Bülbül ve “Arı Kekinin Tek Hücre Proteini ile Besin Değerinin Arttırılması” projesiyle Ege Üniversitesinden Zeynep Gaye Hamarat paylaştı. İkincilik ödülü ise iki projeye verildi. “Mikro Telsiz” projesiyle Ege Üniversitesinden Okan Çakır ve “Covid-19 Tanısına Yönelik Peptid Aptamer Temelli Test Kiti” projesiyle Ege Üniversitesinden Burhan Bora ikincilik ödülüne layık görüldü. Fen Mühendislik alanda birincilik ödülünü alan proje ise Ege Üniversitesinden Gülperi Bulut’un “Faj Dirençli Zeytin Starter Kültürü” projesi oldu.

 

Ege Ar-Ge Proje Fikri Yarışmasında dereceye girenler; birincilik ödülü olarak dizüstü bilgisayar, ikincilik ödülü olarak tablet ve üçüncülük ödülü olarak ise mini tablet kazandılar. Tüm bu ödüllerin yanı sıra AYNES Gıda AŞ tarafından dereceye giren tüm katılımcılara gıda kolisi verildi. Fen-Mühendislik alanında dereceye giren öğrencilere ise aynı firmanın Denizli fabrikasında staj imkanı sağlanacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

akor   online diyet   reklam ver   kazalı araç alım   promosyon şemsiye
akor     reklam ver   kazalı araç alım   promosyon şemsiye

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sponsorlar kazalı araç alım - Promosyon şemsiye - nakliyat - Online Diyet - akor - Malatya rent a car - en iyi evden eve nakliyat - düğün dansı - evden eve nakliyat - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - Nakliyat