Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

“Ekonomik kriz çözülürse, tüm sorunlar ortadan kalkar”- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » “Ekonomik kriz çözülürse, tüm sorunlar ortadan kalkar”- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

BTP Genel Başkan Yardımcısı Kaplan: Aç olan bir millet güçlü olabilir mi, olamaz. O zaman bu milleti aç bırakanların, bu millet tarafından sandıkta çok ciddi hesaba çekilmesi gerekmez mi?

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Nuri Kaplan Türkiye’nin gerçek gündeminin ekonomik kriz olduğunu ifade ederek, ekonomi sorunu halledildiği takdirde diğer tüm sorunların da ortadan kalkacağını belirtti.

Partisince İstanbul’da düzenlenen, ‘Mevzu Ekonomi – Çözüm Milli Ekonomi Modeli’ isimli programda konuşan Nuri Kaplan, konuşmasında önce dikkat çekici bir Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) analizi yaptı.

“Büyük Ortadoğu Projesi dönemin ABD Başkanı George W. Bush tarafından açıklandı” diyen Kaplan, “Dönemin Türkiye Başbakanı Erdoğan da yaptığı birçok açıklamada, 'Türkiye'nin Ortadoğu'da bir görevi var, biz Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanlarından biriyiz ve bu görevi yapıyoruz' dedi. Sonraki gelişmeleri biliyorsunuz; Afganistan ve Irak işgali, Arap Baharı adı altında Tunus, Mısır, Libya ve Suriye'deki olaylar…” şeklinde konuştu.

 

İşte BOP’un 3 amacı

 

BTP’nin ebedi lideri Prof. Dr. Haydar Baş’ın Büyük Ortadoğu Projesi'nin hedeflerine sürekli vurgu yaptığını söyleyen Kaplan şöyle devam etti; “BOP’un üç hedefi var. Bu üç hedefin bir tanesi ideolojik iki tanesi ekonomiktir. İnsan hakları söylemleri, demokrasi, modernizim işin kılıfı… Hakikat şu; 22 İslam ülkesinin rejimlerini, sınırlarını ve kimyasını değiştirmek, kaynaklarını sömürmek ve bütün bunları gerçekleştirebilmek için bu ülkeleri misyonerlik faaliyetleri ile kendi inançlarından kopararak işgale hazır, tepkisiz ve ılımlı hale getirmek. Ilımlı İslam ve dinler arası diyalog bunun süslü ifadeleridir. Büyük Ortadoğu Projesi'nin üç amacını sayıyorum; 1- Doğal kaynakların ele geçirilmesi, 2- Küresel ısınmayla yaşanamayacak hale gelecek olan Amerika ve Avrupa'nın Sibirya iklimine dönüşecek olan iklimlerinden kurtulmak üzere kendilerine bir vatan arayışına girerek kendilerinin kuraklık, açlık ve çatışmalardan uzak tutmak istemeleri ve kendilerine vatan olarak Anadolu'yu, Ortadoğu'yu ve verimli hilali seçmeleri. Bundan daha kral bir ekonomik sebep olabilir mi! Onlar için, bunun gerçekleşmesi için dökülmeyecek kan söz konusu olabilir mi? BOP'un üçüncü amacı da ideolojiktir. O da dünya krallığının kurulması, İsrail'in büyük İsrail devleti hayali ve Arz-ı Mevud hayalinin evangelist anlayışla birleşmesi. Amerikalılar daha doğrusu Avrupalılar bundan 400-500 sene önce de vatan aramışlardı ve Amerika kıtasını bulmuşlardı. Anglo Saksonlar geçmişte Amerika kıtasını seçtiğinde yerli halka ne yapmışlardı? O gün ne yapmışlarsa, bugün Ortadoğu'da da aynısı yapılıyor, fark yok.”

 

“Bilenler bilmeyenlere anlatsın…”

 

“Bilenler bilmeyenlere anlatsın, Büyük Ortadoğu Projesi'nde nihai hedef Türkiye'dir” diyen Kaplan “Peki buna kim dur diyecek?” sorusuna şu cevabı verdi; “Buna dur diyecek elbette ki güçlü bir devlet, güçlü bir asker, güçlü bir millet birlikteliği ile Türk milletidir ama Türk milleti aç! Geldik mi şimdi ekonomik sefalete tekrar. Aç olan bir millet güçlü olabilir mi, olamaz. O zaman bu milleti aç bırakanların, bu millet tarafından sandıkta çok ciddi hesaba çekilmesi gerekmez mi? Siz aç olursanız savaşamazsınız, aç olursanız güçlü olamazsınız, güçlü olamazsanız herkesin ayağının altında paspas olmaya mahkum olursunuz. Bu milletin kaderi bu olmamalı.”

 

“Kurtuluşun adı Milli Ekonomi Modeli'dir”

 

“Tarihte ilk kez toplumun yarısından fazlasının açlığa mahkum edildiği bir dönemde tüm sorunların çözümü için Milli Ekonomi Modeli’nin şart olduğunu ifade eden Nuri Kaplan konuşmasında şu ifadeleri kullandı; ‘Gerçek gündemin ekonomik kriz olduğu bir dönemde, sığınmacı sorununun gerçek çözümü de ekonomik kurtuluşla mümkündür ve bu ekonomik kurtuluşun adı Milli Ekonomi Modeli'dir. Ekonomi çözülürse, ekonomi problemi de, dış politika da, gelecek problemi de, gençlik problemi de çözülür. Bunu Türkiye'de, Bağımsız Türkiye Partisi kadrosu, projeleri ve genel başkanı Hüseyin Baş'tan başka yapacak hiç kimse de yok. Akıl, zeka, bilim, yetenek, proje, kadro, cesaret ve bağımsızlık aşkıyla yürünerek Atatürk'ün gösterdiği hedeflere yürümektir. Bağımsız Türkiye Partisi liderinin, kadrosunun ve yüzbinlerce BTP sevdalısının amacı budur arkadaşlar.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

“Ekonomik kriz çözülürse, tüm sorunlar ortadan kalkar”- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Dünyanın ilk 2 nanometrelik çipi Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi Kucak Açıyor- Güncel Haberler Büyükşehir Kadınlar Korosu yazı şarkılarla karşıladı- Güncel Haberler “Sanatın en güzel halleri” bu yaz ENKA Sanat’ta- Güncel Haberler OPPO INNO DAY 2021 Etkinliği 14-15 Aralık’ta Gerçekleşecek- Güncel Haberler Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’den Ara Tatilde Öğrencilere Etkinlik Daveti- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat