Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi Rehabilitasyon Merkezi Ziyarete Açılıyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi Rehabilitasyon Merkezi Ziyarete Açılıyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Pandemi süreci nedeniyle ziyaretlere kapalı olan Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi Rehabilitasyon Merkezi vatandaşların ziyaretine açılıyor.

 

Covid-19 salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında ziyarete kapatılan Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi Rehabilitasyon Merkezi, 15 Şubat 2022 tarihi itibariyle salı, çarşamba ve perşembe günleri, 13.00-15.00 saatleri arasında ziyaret edebilecek.

KÜÇÜK DOSTLARIMIZIN TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde, köpek yuvaları, karantina binası, uyuz ve kuduz bakım binası, tam donanımlı modern bir ameliyathane, ameliyat sonrası post-operatif ünitesi, laboratuvar, yönetim binası, kafeterya, köpek ve kedi evleri ile açık bakım alanları yer alıyor.

500 köpek ve 80 kedinin barınmasına olanak sağlayan merkezde, sokak hayvanlarının aşılama, kısırlaştırma, küpeleme ve sağlık ihtiyaçları en iyi koşullarda karşılanıyor. Halihazırda 343 köpek ve 35 kedinin sağlık, yeme, içme ve barınma ihtiyaçlarının şefkatle sağlandığı merkezde, tedavileri tamamlanan hayvanlar, kayıt altına alınarak, kulak küpe numarası verildikten sonra doğal ortamlarına bırakılıyorlar.

BAŞKAN YARDIMCISI PİRİNÇCİ, İNCELEMELERİNİN ARDINDAN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Barınakta incelemelerde bulunan Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Pirinçci yaptığı açıklamada, “Son dönemde gerek görsel, gerek yazılı basında ve gerekse sosyal medya üzerinden belediyemizi bir karalama kampanyasıyla yıpratmaya çalışıyorlar. Hâlbuki işin doğrusu pandeminin başlangıcıyla birlikte hayvanlardan insanlara, insanlardan hayvanlara geçebileceğinden dolayı ve insanların da toplu olarak bir araya gelmesinin sıkıntı oluşturacağından dolayı Geçici Hayvan Bakımevi Rehabilitasyon Merkezimizi geçici olarak ziyarete kapatma kararı aldık. Pandeminin etkisinin azalması ve normal hayata geçmemizle birlikte biz de Sayın Belediye Başkanımızın talimatıyla merkezimizi hayvanseverlerimizin ziyaretine açacağız. 15 Şubat 2022 tarihi itibariyle, salı çarşamba ve perşembe günleri, öğlen saat 13.00-15.00 arasında barınağımız ziyaret edilebilecek. İnşallah ileriki günlerde pandeminin daha hafiflemesi ve havaların daha güzel olması ile birlikte bunu haftanın tamamına yaymayı düşünüyoruz.” dedi.

Barınağın yaklaşık 500 köpek ve 80 kediyi barındırabilecek bir kapasiteye sahip olduğunu ifade eden Pirinççi, “Barınağımızda şuan da 343 köpek ve 35 kediyi misafir ediyoruz. Bu sayı günlük değişebiliyor. Onları sağlıklarına kavuşturduktan sonra aşılama, kısırlaştırma işlemlerini yaptıktan sonra aldığımız noktalara geri bırakıyoruz. Havalar soğuk olduğundan dolayı mümkün olduğunca Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatları doğrultusunda hayvanlarımızı burada besliyoruz. Gerek muhtarlarımızla gerek sivil toplum örgütleri ile hayvanseverlerle irtibatlı olarak çeşitleri noktalara da hayvanlarımız için yem bırakıyoruz. İnşallah bundan sonra hayvanseverler buraya gelip gerçekleri görüp, kamuoyuna daha doğru bir yansıtma sağlayacaklar. Biz yaratılanı yaradandan ötürü çok seviyoruz. Hayvanlar bizim için candır, bizim bu konuda hassasiyetimiz devam edecek.” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi Rehabilitasyon Merkezi Ziyarete Açılıyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Yaz Konserleri Sürüyor- Güncel Haberler Gülben Ergen’den tam not aldı- Güncel Haberler Ahmet Mümtaz Taylan: Huysuz muyum? Evet, huysuzum- Güncel Haberler Merkezine Çocukları Alan ‘’Filminin Hikayesi’’ Yarışması Başlıyor- Güncel Haberler Scratch Cup 2022 için başvurular devam ediyor- Güncel Haberler Ukrayna’da Tansiyon Biraz Gerilerken, Senatoda Stablecoinler Görüşülecek- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat