Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

eLogo’dan, şirketlere e- Belge geçişlerinde avantajlı fırsat- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » eLogo’dan, şirketlere e- Belge geçişlerinde avantajlı fırsat- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

22 Ocak 2022’de Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni tebliğ ile e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye zorunluluğunun kapsamı genişletiliyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen dijital dönüşüm çözüm ortağı eLogo, ilk kez e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye uygulamasına geçecek şirketlere ürünlerinde 40’a varan indirim fırsatı sunuyor.

 

e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye gibi e-Belge ürünlerinin zorunluluk kapsamıyla ilgili değişiklikleri içeren Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği 22 Ocak tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni tebliğ ile e-Fatura, e-Arşiv ve e-İrsaliye belge türleri başta olmak üzere elektronik belge kullanımının yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda; e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye uygulamalarına geçme zorunluluğu için belirlenen ciro limitleri düşürülürken, sektörel bazda yeni iş grupları da kapsama dahil ediliyor. Tebliğ ile e- Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye zorunluluğu getirilen işletmelerin 1 Temmuz’a kadar geçişlerini tamamlaması gerekmekte. 

 

eLogo ürünleriyle hem bütçeden hem zamandan tasarruf

 

Türkiye'nin dijital dönüşümde en çok tercih edilen çözüm ortağı eLogo; işletmelerin dönüşüm sürecinde e-Belge sistemlerine hızlı ve kolayca uyum sağlayabilmeleri için tüm ERP ve yazılımlarla uyumlu ürünleriyle etkin hizmetler sunuyor. eLogo, 1 Temmuz 2022 itibariyle e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye ’ye geçecek yeni mükellefleri 27 Haziran’da sona erecek olan 40'a varan indirim fırsatıyla karşılıyor. İlk kez eLogo’ya gelenler, tüm ERP ve yazılımlarla uyumlu e-Belge ürünlerinde avantajlı tekliflerle hem bütçeden hem de zamandan tasarruf ediyor. Sektöründe öncü firmaların tercihi eLogo; e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye çözümleriyle işletmeleri dijitalleştirmeye devam ediyor. 

 

“Dijital dönüşümde yeni bir döneme giriyoruz”

 

eLogo Genel Müdürü Başak Kural, yeni tebliğe uyum süreci ve eLogo’nun 40’a varan indirim kampanyasıyla ilgili şunları söyledi: “Tebliğ ile farklı sektörlerden birçok firmanın 1 Temmuz’a kadar e-Fatura’ya geçmesi zorunlu hale geldi. Bu düzenleme finansal süreçlerde e-dönüşümün daha da ivme kazanması ve yeni bir dönemin başlaması anlamına geliyor. Bu süreçte ilk kez e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye uygulamasına geçecek işletmelerin akıllarında bazı soru işaretleri olabilir. Biz sektörün lideri olarak çeşitli ölçeklerdeki işletmelerin tebliğe uyum sürecinde ihtiyaç duydukları desteği sunuyoruz. Logo Yazılım güvencesiyle birlikte sürekli gelişen ve yenilenen alt yapımızla işletmelerin her zaman yanında oluyoruz. eLogo olarak şirketlerin ihtiyacına yönelik terzi işi çözümler sunarken geniş ürün gamımızla birlikte tecrübemizi paylaşıyoruz. 1 Temmuz öncesi sunduğumuz 40’a varan indirim kampanyasıyla, ilk kez eLogo’ya gelecek yeni mükellefler için e-dönüşüm sürecini kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı hedefliyoruz.”

 

Ocak ayında Resmi Gazete ’de yayımlanan yeni tebliğ ile kimlere e-Fatura zorunluluğu getirildi?

 • Brüt satış hasılatı 2021 hesap dönemi için 4 milyon, 2022 ve müteakip hesap dönemleri için 3 milyon TL ve üzeri olan mükelleflere
 • Kendi siteleri ve internet satış platformları üzerinden veya her türlü elektronik ortamda mal veya hizmet satışı yapan mükelleflerden, 2020 ve 2021 hesap dönemleri için 1 milyon TL, 2022 veya müteakip hesap dönemleri için 500 bin TL ve üzeri brüt satış hasılatı olanlara
 • Gayrimenkul ve/veya motorlu taşıt, inşa, imal, alım, satım veya kiralama işlemleri yapanlar ile bu işlemlere aracılık faaliyetinde bulunan mükelleflerden; 2020 ve 2021 hesap dönemleri için 1 milyon TL, 2022 ve müteakip hesap dönemleri için 500 bin TL ve üzeri brüt satış hasılatı olanlara
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı ile belediyelerden yatırım ve/veya işletme belgesi almak suretiyle konaklama hizmeti veren otellere; e-Fatura uygulamasına geçiş zorunluluğu getirildi.

Bununla birlikte, e-İrsaliye uygulaması kapsamında belirlenen 25 milyon TL ve üzeri ciro limiti, 2021 hesap döneminden itibaren 10 milyon TL’ye düşürüldü. Demir ve çelik ile demir veya çelikten eşyaların imali, ithali veya ihracını yapan mükellefler, e-Fatura şartı aranmaksızın e-İrsaliye uygulamasına dahil edildi. e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamalarına dahil olmayan mükellefler için uygulanan 5 bin-30 bin TL e-Arşiv Fatura sınırı da 2 bin-5 bin TL olarak yeniden belirlendi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

eLogo’dan, şirketlere e- Belge geçişlerinde avantajlı fırsat- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Girişim Ekosisteminin Tüm Paydaşları TEKNOFEST’te Bir Araya Geldi- Güncel Haberler Instagram’da Popüleritenizi Arttırın, Satışlarınızı 2’ ye Katlayın Kocaeli Büyükşehir’den tüm öğrencilere karne etkinliği- Güncel Haberler 29 Temmuz Perşembe Dünkü Reyting Sonuçları Nasıl? Sanatçı “Cenk Yüksel”den yeni kitap!- Güncel Haberler Kızılcık Şerbeti Dizisi Oyuncuları Kimler? Kızılcık Şerbeti Ne zaman Başlayacak?

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat