Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

ERDOĞAN’IN ABD ZİYARETİ VE AÇIKLAMALARI…

Ana Sayfa » Blog » ERDOĞAN’IN ABD ZİYARETİ VE AÇIKLAMALARI…
Google News Abone Ol
ERDOĞAN’IN ABD ZİYARETİ VE AÇIKLAMALARI…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti sonrasında New York Türkevi’nde gazetecilerle gerçekleştirdiği söyleşisinde: “Ben oğul Bush ile iyi çalıştım, Sayın Obama ile iyi çalıştım, Sayın Trump ile iyi çalıştım ama Sayın Biden ile iyi başladık diyemem.”  Diye yaptığı açıklamasını çok önemsiyor ve aynı zamanda malumun ilanı olarak değerlendiriyorum.

Çünkü ABD’de ki muktedir küreselci derin devletin Türkiye politikasının dostça olmadığı biliniyor ve Ortadoğu’da kurmayı planladıkları Büyük İsrail devletine engel olarak gördükleri Erdoğan’ı iktidardan indirmek için arayış içinde olduklarını sağır sultan bile duydu. Onlarda bunu saklamıyor ve saklamaya gerek kalmadan, belki de duyulsun ve bilinsin diye her fırsatta söylüyorlar.

Bilindiği gibi Joe Biden, Türkiye’deki muhalefete destek vererek, iktidarı değiştirecekleri yönünde ve “Yapacağım en son şey, ona (Erdoğan’a) Kürtler konusunda boyun eğmek olurdu” şeklinde ki sözlerini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de yaptığı açıklamayı beraber okumak ve değerlendirmek gerekir.

Joe Biden, ocak ayında Türkiye ile ilgili skandal ve çapsız politik konuşmasında şunları söylemişti:

“Bence ona (Erdoğan’a) çok farklı bir yaklaşım uygulamalıyız. Muhalif liderleri desteklediğimizi açıkça göstermemiz lazım. Parlamento’ya katkı sunmak isteyen Kürt toplumunu entegre etmek için… Bu iş bir süre iyi gidiyordu.

 

Bir yol haritamızın olduğunu açıkça göstermemiz lazım. Düşündüğümüz şeyle ilgili sesimizi yükseltmemiz lazım, bedel ödemeli. Nasıl çalışacaklarını anlamak için çevresinde F-15 savaş uçağı uçurdukları hava savunma sistemi olduğuna göre ona belli silahları satmaya devam edip etmeyeceğimiz konusunda bedel ödemeli. 

 

Yani çok endişeliyim. Ama benim yaptığım gibi onlarla doğrudan temasa geçip Erdoğan’ı yenecek duruma gelmeleri için hala var olan Türk liderliği unsurlarından daha fazla verim almalı ve onları güçlendirmeliyiz. Darbe ile değil, seçim süreci ile… Partisi, İstanbul’dan dışarı atıldı. Peki biz ne yapıyoruz? Burada oturup boyun eğiyoruz.

 

Yapacağım en son şey, ona Kürtler konusunda boyun eğmek olurdu. Kesinlikle en son şey. Ve onlara Kürtlerle ilgili olarak birkaç görüşmem oldu. O dönem henüz üzerlerine gitmiyorlardı.

 

Yani şunu göstermemiz lazım. Türkiye, Rusya’ya bağımlı olmayı istemek zorunda değil. Uzun bir zaman önce o elmadan bir ısırık aldılar. Ama şu ana kadar onlara davrandığımız şekilde davranmaya devam etmeyeceğimizi anlamak zorundalar. Yani çok endişeliyim. Hava üslerimiz ve onlara erişimimize dair de çok endişeliyim. Bence bölgedeki müttefiklerimizle bir araya gelerek, onun bölgedeki faaliyetlerini nasıl izole edeceğimizle ilgilenmek bizim için son derece fazla iş olacak.

 

Özellikle Doğu Akdeniz’de petrolle ilgili faaliyetleri ve görüşülmesi uzun sürecek olan çok sayıda başka şey… Ama cevabım ‘evet, endişeliyim.'”

Görüldüğü üzere Joe Biden bu açıklamaları ile Türkiye’de nasıl bir iktidar istediğini ve Erdoğan’ı devirmek için muhalefet ile iş birliği yapacaklarını geri zekalıların bile anlayacağı bir şekilde ifade ediyor. Türkiye’deki Muhalefette “Dostlarımız ile birlikte iktidara geliyoruz” diye müjdeliyor ve böylece de ABD’nin güdümünde olduklarını deklare ediyordu.

“Patates, soğan, güle güle Erdoğan” sloganı ile AK Partiye gününü göstermek için İmamoğlu’na verilen oyların Joe Biden tarafından “Partisi, İstanbul’dan dışarı atıldı.”  Diye karşılık bulması sanırım mütedeyyin, milliyetçi ve muhafazakâr seçmene bir şeyler anlatıyordur.

 

ABD Başkanı Joe Biden’in ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını alt alta, yan yana yazıp okuduğumuzda 2023 Seçimlerinin Türkiye için ne kadar önemli ve ülkemizin istikbali ve bağımsızlığı için nasıl hayati bir öneme sahip olduğunu, seçimin kimler ile kimler arasında nasıl zorlu bir süreçten geçeceğini göstermesi bakımından önem arz etmektedir.

Ülkemiz gündemindeki tartışmalara bu bakış açısı ve açıklamalar doğrultusunda baktığınızda ortaya değişik vahim bir durum çıkmaktadır. Amerikan karşıtı söylemler ile ABD’nin ve küreselcilerin değirmenine su taşıyan bir muhalefet ve Erdoğan’ın gölgesinde kariyer siyaseti yapmaya çalışanlar ile tıka basa dolup taşan yönetim kadroları ile bir AKP…

2023 seçimlerinin çok zorlu bir süreçten geçeceğini ve seçimin Türkiye için ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu anlatmaya ve anlamak için de müneccim olmaya gerek yok sanırım.

 

ERDOĞAN’IN ABD ZİYARETİ VE AÇIKLAMALARI… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu Hakan Gence ile Sıkı Muhabbet’te- Güncel Haberler İTÜ Mezuniyet Törenlerine Hazır- Güncel Haberler Kalite standartları teknoloji ile yükseliyor- Güncel Haberler Mudanya Belediyesi İle İBB Arasında Proje İşbirliği – Güncel Haberler Borusan Sanat’tan Yaza Coşkulu Bir Merhaba- Güncel Haberler Gölcük Halıdere’de Hak Sahipleri Tapularına Kavuştu- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat