Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Eşitliğin Kenti Seferihisar!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Eşitliğin Kenti Seferihisar!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Seferihisar Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü İ.B.B. Çağan Irmak Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliklerle kutladı. Etkinlik açılışında konuşan İsmail Yetişkin’in Seferihisar’ın eşitliğin kenti olacağına dair vurgusu salondaki kadınlar tarafından büyük destek gördü.

Toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesinde herkesin üstüne düşeni yapması gerektiğinin altını çizen Başkan Yetişkin; “ Tarihe kazınmış bir direniş ile kazanılmış bir gün bu gün. Aynı zamanda dünyadaki her kadının her gün evde, sokakta, iş yerinde tek başına verdiği mücadeleleri de birer 8 Mart olarak görüyorum. Kadınların direnci tüm dünyaya örnek oluyor. Fakat artık toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesinin yükünü yalnızca kadınlara bırakamayacağımız bir zamana geldik. Kadınlarla birlikte toplumdaki herkesin üzerine düşen sorumluluğu alması gereken ve daha adil ve eşit bir dünya için çaba göstermesi gereken bir zamana. ‘’ dedi.

’’Seferihisar’ı eşitliğin kenti yapacağız’’

Kadın kenti olan Seferihisar’ı eşitliğin kenti yapmak için Seferihisar Belediyesi’nin  çalışmalarından bahseden Yetişkin; ‘’Hepinizin bildiği gibi Seferihisar bir kadın kentidir. Tarımda, ticarette, turizimde, sanatta, siyasette her yerde kadınların olduğu bir şehirdir. Bizim önümüzdeki vizyon Seferihisar’ı eşitliğin kenti yapmak. Dünyadaki en varlıklı ve mutlu ülkelere baktığımızda toplumsal cinsiyet eşitliği meselesini çoktan çözdüklerini görüyoruz. Tek kanat ile bir kuş uçamaz. Eğer ki büyüyen, değer kazanan bir Seferihisar istiyorsak cinsiyetlerden bağımsız, eşitliğin sarsılmaz olduğu bir sistem kurmalıyız. Bu alandaki çalışmalarımıza eminim bu salondaki kadınların da paha biçilmez katkıları olacaktır. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.

Seferihisarlı kadınlar sahnede!

CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer’in konuşmasının ardından etkinlik Emeğin Renkleri resim sergisi açılışı ile başlayarak Avukat Ezgi Umucu Dündar, Avukat Irmak Değerli ve Avukat Damla Değerli Okumuş’un kadın haklarının hukuksal boyutunu anlattıkları panel ile devam etti.

Abderalılar Sanat Platformu’nun “1881’den Günümüze Kadın Dergileri” sergisinin de açılışı gerçekleştirilirken Ürkmez Kadın Tiyatrosu’nun “Kadınlar Dünyası” oyunu da Seferihisarlıların yoğun katılımıyla sahnelendi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Eşitliğin Kenti Seferihisar!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

DAP şimdi de borsaya geliyor!- Güncel Haberler Azap HG’den Yepyeni Şarkı: “Peki Peki”- Güncel Haberler KO-MEK yeni döneme hazırlıklı başladı- Güncel Haberler ASEV THM Korosu Solistler Geçidine Hazırlanıyor- Güncel Haberler Bebeklerde Görülen Atopik Dermatitin 8 Belirtisi- Güncel Haberler Şişecam’ın 2021 Yılı Net Satışları 32 Milyar TL Seviyesine Yülseldi- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat