Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

EÜ Fizik Bölümünden “Uluslararası Deneysel Nükleer Yapı Fiziği Sempozyumu”- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » EÜ Fizik Bölümünden “Uluslararası Deneysel Nükleer Yapı Fiziği Sempozyumu”- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Ege Üniversitesi (EÜ) Fizik Bölümü tarafından “Uluslararası Deneysel Nükleer Yapı Fiziği Sempozyumu” düzenlendi. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçer Ayaz, Fen Fakültesi Fizik Bölümü Başkanı Prof Dr. Mustafa Tepe, yurt içi ve yurt dışından akademisyenlerin ve öğrencilerin katıldığı çevrimiçi ve yüzyüze olarak düzenlenen sempozyumun moderatörlüğünü Doç. Dr. Bahadır Saygı ve Doç. Dr. Engin Çalık üstlendi.

 

Sempozyumun açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Budak, katılımcılara katkıları için teşekkür etti. Sempozyum kapsamında Oslo Üniversitesinden Dr. Eda Şahin “78Ni bölgesindeki egzotik çekirdeklerin gama spektroskopisi” başlıklı konuşması ile Japonya’da bulunan Uluslararası hızlandırıcı merkezi RIKEN’de gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Dr. Grzegorz Jaworski, “HIL'de NEEDLE (NEDA – Nötron Dedektör Kümesi + EAGLE – Germanyum Dedektör Kümesi) – nötron fakiri çekirdeklerin gama spektroskopisi ve hızlı nötron tespiti” başlıklı konuşmasında Ege Üniversitesi Fizik Bölümünden Doç. Dr. Bahadır Saygının da geliştirilmesine katkı sağladığı NEDA – Nötron Dedektör Kümesi ve Varşova’da bulunan EAGLE Germanyum Dedektör Kümesi ile Varşova Ağır İyon Merkezinde yapılan/yapılacak çalışmalar hakkında sunum yaparken, Dr. Pär-Anders Söderström “ELI-NP'de yüksek yoğunluklu fotonlarla nükleer spektroskopi” başlıklı konuşması ile Romanya’da kurulan saf gama ışın demeti üretilecek olan Extreme Light Infrastructure merkezinde gerçekleştirdiği çalışmaları katılımcılar ile paylaştı.

 

Konuşmalar sonrasında alanında uzman araştırmacıların katılımcılardan gelen soruları yanıtlaması ile sempozyum sona erdi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

EÜ Fizik Bölümünden “Uluslararası Deneysel Nükleer Yapı Fiziği Sempozyumu”- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Yüksek Ateşe Karşı 7 Tesirli Besin 25 Temmuz Pazar Reyting Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Teknosa’dan yılbaşının en eğlenceli oyunu- Güncel Haberler İç Huzur ile Birlikte Hayata Katkı Sağlayabilirsiniz (10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Farkındalık Haftası)- Güncel Haberler Mcdodo’dan akım göstergeli hızlı şarj kablosu Çocuğunuza Ödev Sorumluluğu Kazandırmak Sandığınız Kadar Zor Değil- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat