Fundación MAPFRE’den uluslararası fotoğraf yarışması!- Güncel Haberler

10.08.2021

0 Yorum

Fundación MAPFRE (MAPFRE Vakfı) tüm dünyadan fotoğrafçıları ilk kez düzenlediği, 25.

Fundación MAPFRE’den uluslararası fotoğraf yarışması!- Güncel Haberler

Fundación MAPFRE (MAPFRE Vakfı) tüm dünyadan fotoğrafçıları ilk kez düzenlediği, 25.000 euro ödüllü fotoğraf yarışmasına katılmaya davet ediyor. Ayrıca yarışmanın kazananı adına İspanya’da KBr Barcelona Fotoğraf Merkezi’nde Şubat 2023’te bir sergi düzenlenecek. 

Fundación MAPFRE, ilk kez uluslararası ölçekte fotoğraf yarışması düzenliyor. İki yılda bir yapılması planlanan KBr Uluslararası Fotoğraf Yarışması, tüm dünyadan fotoğrafçıların katılımına açık. Katılımcılar fotoğraf ve sanat dünyasında deneyimli en az 2 sanatçının referansı ile birlikte, daha önce bir yarışmaya katılmamış ve halka açık sergilenmemiş projeleriyle başvuru yapabilecekler. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 10 Eylül 2021.

Yarışmanın kazananı 25.000 euro’luk ödülün sahibi olacak. Para ödülünün yanı sıra Şubat 2023’te İspanya’da bulunan KBr Barcelona Fotoğraf Merkezi’nde bir sergi düzenlenecek.  Sergi, hazırlanacak bir katalogla kamuoyuna da tanıtılacak. 

Yarışmanın jüri koltuğunda sanat dünyasının tanınmış dört ismi yer alıyor. Sanatçı, sanat eleştirmeni ve bağımsız küratör Carles Guerra, Archive Küratörü Michael Schmidt ve sergi küratörü Thomas Weski, Aperture İcra Direktörü Sarah Meister ve yazar, küratör, bağımsız danışman ve Bolonya merkezli MAST Vakfı’nın (Manifattura di Arti, Sperimentazione e Tecnologia) Küratörü Urs Stahel. Bu dört isme Fundación MAPFRE Kıdemli Fotoğraf Küratörü Carlos Gollonet de eşlik edecek.

Yarışmayla ilgili açıklamada bulunan Fundación MAPFRE Kültür Alanı Yöneticisi Nadia Arroyo, “Bu ödülle Fundación MAPFRE’nin sanatsal oluşumlara verdiği desteği pekiştirerek, kazanan kişiyi ulusal ve uluslararası sanat camiasında öne çıkarmayı amaçlıyoruz. Sunulan para ödülü, sergi fırsatı ve ilgili katalog ile kazanan fotoğrafçının kariyerine destek olmak istiyoruz.” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yazar: BYZHA

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun        jakuzi   Tv yayın akışı  Araç proje İngilizce Kursu Bilgisayar takip programı Boyalı Polyester İplik

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ