Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gençlerin gündemi tasarruf- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Gençlerin gündemi tasarruf- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Bağcılar Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda öğrenciler, projelerini sergiledi. Farklı dallarda tasarıların yer aldığı fuarda gençlerin doğal kaynaklar ve ekonomik tasarruf üzerine yaptığı projeler dikkat çekti.

 

Türkiye genelinde düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında Bağcılar Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin projelerinin sergilendiği fuarın açılışı gerçekleştirildi. Okulda düzenlenen fuarın açılışına Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü katıldı. Kurdele kesilmesinin ardından davetliler, edebiyat, kültür, teknoloji, tasarım ve bilimsel çalışmaların yer aldığı projeleri inceleyip bilgi aldı. Bernoulli İlkesi’nden Doğada Bitmeyen Enerji Kaynakları’na kadar farklı konuların işlendiği fuarda gençlerin projelerinin çoğunda tasarrufa yer verdikleri görüldü.

 

Suyun yüzde 70’i banyo ve tuvalette kullanılıyor

“Olay Gayet Kolay, Kolay Ekonomi” isimli projede küçük tasarruflarla anlamlı birikimler elde edilebileceğini belirten gençler, bu iddialarını enflasyon, mevduat faizi ve BİST üzerinden sayısal veriler kullanarak destekliyor. “Su Tüketimini Azaltan Hamleler” başlıklı araştırmada ise “Evde kullanılan suyun yüzde 70’i banyo ve tuvalete gidiyor” diyen gençler, çözüm yollarından biri olarak şunu sundu: “Ekonomik duş başlığı kullanabiliriz. Mesela 5 dakikada 100 litre su harcıyorsak bu duş başlığıyla 45-60 litre arası su harcaya biliyoruz. Aparat suyun yoğunlaşarak daha tazyikli ve tasarruflu akmasını sağlıyor.”

 

Öğrencilerin bakış açılarını ve projelerini çok beğendiğini söyleyen Çağırıcı, bilimle uğraşan, yenilikler ortaya koyan gençleri tebrik etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gençlerin gündemi tasarruf- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Ayvalık’ta Kurtuluşun 100. Yılı Coşkusu Dev Orkestrayla Yaşandı- Güncel Haberler Alternatif Bank “Engelsiz Bankacılık” alanındaki uygulamalarını geliştiriyor- Güncel Haberler 23 Nisan Etkinliklerinizi Faber-Castell ile Renklendirin, UNICEF’e yapılan desteğin bir parçası olun Milyonların Sevgisini Kazanan Kral Şakir Yeni Filmi ‘Kral Şakir Geri Dönüşüm’ İle Yakında Sadece Disney+’ta- Güncel Haberler Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’den Sakarya’daki Okullara Destek- Güncel Haberler Protokolden Modef Expo’ya Ziyaret- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat