Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gençlerle Yarına Bir Adım- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Gençlerle Yarına Bir Adım- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Rotary 2440. Bölge Federasyonu, Heykel Rotary Kulübü ve Nilüfer Belediyesi iş birliği ile bu yıl ikincisi düzenlenen “Gençlerle Yarına Bir Adım” eğitim programına katılan gençler, sertifikalarını aldı.

 

Nilüfer Belediyesi İnovasyon Merkezi’nin Rotary 2440. Bölge Federasyonu ve Heykel Rotary Kulübü iş birliğiyle bu yıl ikincisini düzenlediği, “Gençlerle Yarına Bir Adım” eğitimleri tamamlandı. 18- 25 yaş aralığındaki gençlerin yeni nesil kişisel gelişim becerileri kazanarak iş hayatlarında öne çıkmalarını sağlamak amacıyla çevrim içi düzenlenen eğitimler 3 ay sürdü.

 

Katılımcılar, proje kapsamında eğitmen Bülent Gizer’den; liderlik, etkili iletişim, takım olabilmek, müzakere teknikleri, zaman yönetimi gibi konularda eğitimler aldı. Projenin sertifika töreni Nilüfer Belediyesi Nikahevi’nde düzenlendi. 67 başvurunun alındığı projede, eğitimlerin tümüne katılım gösteren 32 katılımcı sertifika almaya hak kazandı.

 

Sertifikalar Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyon Başkanı Guvernör Nedim Atilla, 3.Grup Guvernör Yardımcısı Nazan Yücetaş Boran ve Bursa Heykel Rotary Kulübü Dönem Başkanı Mevlüde Sezer ile Rotaryenlerin de katıldığı bir törenle verildi.

 

Törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Ekonomik kriz ve işsizlik gibi sorunlarla yüz yüze olduğumuz günümüzde, siz gençler için iş hayatında varlık göstermek ve başarılı olmak giderek zorlaşıyor. Her geçen gün çıta yükseliyor ve bu rekabet ortamında sizler birden fazla yabancı dil bilmek, farklı teknolojik yeniliklere hakim olmak gibi yeni donanımlara ihtiyaç duyuyorsunuz. Öte yandan hayatın her alanındaki başarıda iletişim becerileri de son derece belirleyici oluyor. İnsanın kendisini doğru ifade etmesi, potansiyelini doğru yansıtabilmesi çok önemli. O nedenle Nilüfer Belediyesi olarak gençlerin sosyal hayatta, iş hayatında daha üretken, verimli, güçlü olmalarını destekleyen eğitim çalışmaları yapıyoruz. Gençlerle Yarına Bir Adım projemiz de bunlardan biri. Bu eğitim çalışmasının sizleri iş hayatınızda öne çıkaracak bir donanım sağladığını umuyorum. Proje ortaklarımıza, eğitmenlerimize ve projeye emeği geçen herkese çok teşekkür ederek, sizlere sadece iş hayatınızda değil, hayatınızın her alanında başarılar diliyorum” dedi.

 

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyon Başkanı Guvernör Nedim Atilla ise “Dünyanın içinde geçmekte olduğu savaş, pahalılık, krizler bizi zorluyor ama umudumuzu kaybetmemeliyiz. Dünya tarihine baktığımızda insanoğlunun nereden nereye geldiğine baktığımızda gidişatın hiç de kötü olmadığını görürsünüz. Tüm bunlar suyun tersine akmadığını, yolunu bulduğunu gösteriyor. O yüzden sizlerin moralinizi yüksek tutarak ‘Biz bu dünyanın geleceğinde varız’ duygusunu içinizden atmadan yaşamanız gereken günleri yaşıyoruz. Siz bizim geleceğimiz, umudumuzsunuz. Sizleri çok önemsiyoruz. Bu umutla bizim gençlerle, gençler için yürüttüğümüz projelerimiz devam edecek” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gençlerle Yarına Bir Adım- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Dijital Pazaryerlerinde KYC İşlemleri, Pazaryeri Kimlik Tanımlama Platformuyla Hızlanıyor- Güncel Haberler Büyükşehir Belediyeleri işbirliğiyle satranç turnuvası- Güncel Haberler Gilead Hayat Bulan Fikirler  2022 yılı başvuru dönemi başladı- Güncel Haberler 7 Maddede Çocuklarınızı Koronavirüse Karşı Koruyun!- Güncel Haberler Sigaranın etkileri negatif iyonla azalıyor FlexoGift’ten Ramazan’a özel  yardım ve hediye paketleri- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu! Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat