Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Global Ports Holding limanlarında trafik pandemi öncesine dönmeye başladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Global Ports Holding limanlarında trafik pandemi öncesine dönmeye başladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi ve Global Yatırım Holding iştiraki Global Ports Holding’in (GPH) işlettiği limanlar, trafik ve yolcu sayısı bakımından pandemi öncesi seviyelerine yaklaştı. 

 

Global Ports Holding CEO’su Emre Sayın, GPH limanlarında bu yılın şubat ayı itibariyle sefer sayıları anlamında 2019’un yüzde 96’sına ulaşıldığını ifade etti. Sayın, dünyanın en büyük ikinci limanı olan GPH limanlarından Nassau’nun sefer sayısının ise 2019’u geride bıraktığını açıkladı.

 

Covid-19 pandemisinin en çok etkilediği sektörlerden olan kruvaziyer turizminde işler normale dönmeye başladı. Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi ve Global Yatırım Holding iştiraki Global Ports Holding’in işlettiği limanlar, trafik ve yolcu sayısı bakımından pandemi öncesi seviyelerine yaklaştı.

 

Global Ports Holding’in her ay düzenli olarak yayınlamaya başladığı ve kruvaziyer turizmine yönelik güncel verilerin yer aldığı ‘Şubat Ayı Trafik İstatistikleri’ni açıkladı. Açıklanan istatistikler ışığında, global kruvaziyer endüstrisinin neredeyse normal bir şekilde çalışmaya başladığını anlatan Global Ports Holding CEO’su Emre Sayın, talep ve rezervasyonlarda kademeli bir artışın görülmeye başladığını kaydetti. Omicron varyantının, kruvaziyer endüstrisini özellikle Aralık 2021’in ortasından itibaren etkilediğine değinen Sayın, buna karşın varyantta zirvenin geride kaldığının görüldüğünü belirtti.

 

Filonun tamamının seferlere dönmesi bekleniyor

GPH CEO’su Sayın, Ocak 2022'nin sonunda, rezervasyon seviyelerinin neredeyse Omicron öncesi seviyelere döndüğünü açıklarken, şöyle devam etti: “Varyant azaldıkça toparlanmanın hızlanması bekleniyor. Global kruvaziyer filosunun yüzde 70’inden fazlası hizmet vermeye başlarken, 2022 yazı yüksek sezonunda filonun neredeyse tamamının seferlere dönmesi bekleniyor. Global Ports Holding limanlarında 2021’in dördüncü çeyreğinde pandeminin henüz ortaya çıkmadığı 2019 yılının aynı dönemine kıyasla seferlerin yüzde 68'ini ve yolcuların yüzde 42'si gerçekleşti. Bu yılın şubat ayı itibariyle ise sefer sayıları anlamında 2019’un yüzde 96’sına ulaşıldı. Dünyanın en büyük ikinci limanı olan GPH limanlarından Nassau’nun sefer sayısı ise 2019’u geride bıraktı.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Global Ports Holding limanlarında trafik pandemi öncesine dönmeye başladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Güneş yanığında bu hataları sakın yapmayın!  – Güncel Haberler Tayakadın metruk binalardan temizleniyor- Güncel Haberler Minik yüreklerin vatan sevgisi- Güncel Haberler Kenan Doğulu performansıyla marmaris ve bodrum’u salladı- Güncel Haberler ”Okuma Günlüğü” şimdi iki ayrı kapak seçeneğiyle! – Güncel Haberler Keçmek Kursiyerlerinden Yılbaşı Etkinliği- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat