Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Harran Üniversitesi’nden, Şanlıurfa’daki Okul Yöneticilerine Kapsamlı Semineri- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Harran Üniversitesi’nden, Şanlıurfa’daki Okul Yöneticilerine Kapsamlı Semineri- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Harran Üniversitesi’nin 30. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında Eğitim Fakültesi tarafından Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yer alan okul idarecilerine yönelik ‘21. Yüzyılda Değişen Okul Yöneticisi Rolleri: Eğitimin Geleceği’ semineri düzenlendi.

 

Şanlıurfa’da bulunan okul yöneticilerinin bilgi ve iletişim çağı gereksinimlerine uygun bilgi, ve donanımlarının geliştirilmesine yönelik olarak Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Fatih Karacabey tarafından 21. yüzyılda okul liderlerinin değişen rollerinin ve eğitimin geleceğinin tartışıldığı bir seminer verildi.

 

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen seminere, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Işık, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Atasoy, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve okul yöneticileri katıldı.

 

Yaklaşık 500 okul yöneticisinin katıldığı ‘21. Yüzyılda Değişen Okul Yöneticisi Rolleri: Eğitimin Geleceği’ seminerinde Doç. Dr. Mehmet Fatih Karacabey; Eğitimde, okulda, sınıfta değişimi okumak, başkalarını anlamak, gerçekten bir değişim var mı, eğitimciler olarak bu değişimin neresindeyiz,  eğitim davamız nedir,  ne yapmak istiyoruz, okul teorimiz nedir,  okulun tarafları mutlu mu,  konu başlıklarında bir sunum gerçekleştirdi.

 

21. yüzyılda, okul yöneticilerinin çağın modern teknolojisine ayak uydurabilmesinin gerektiği vurgusunda bulunan Doç. Dr. Mehmet Fatih Karacabey sunumunda; “Dünyada ve ülkemizde teknolojik gelişmeler sürekli değişim içerisindedir. Bizler de günün şartlarına göre kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Eğitim ve yönetim anlamını, içinde bulunduğu çağdan alır. Eğitimin vizyonu, kendi sınırlarının ötesinde içinde bulunduğu medeniyetin iddiasıyla ilişkilidir. Medeniyet bir iddiadır. Eğitim bir kurum olarak bunun taşıyıcısıdır. Okullar bu iddianın gerçekleştirildiği stratejik örgütler, okul yöneticileri de stratejik liderlerdir. Dünyadaki değişimi okumak gerekiyor. Bu değişim ve dönüşüm sürecinde eğitim ve okula ilişkin varsayımlarımızı yeniden düşünmemiz gerekiyor.  Bir işi doğru yapmakla doğru olan işi yapmak arasında fark vardır. Yeniçağın eğitim anlayışında temel hedeflerin ne olması gerektiği sürekli tartışılıyor. Biz de hedeflerimizi hep yüksek tutup çağın gereksinimlerine uymalıyız” dedi.

 

Program, soru cevap kısmının ardından Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt’un, Doç. Dr. Mehmet Fatih Karacabey’e plaket takdim etmesiyle sona erdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Harran Üniversitesi’nden, Şanlıurfa’daki Okul Yöneticilerine Kapsamlı Semineri- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  hep kitap’ın “Gerçek Çocukluk Hikâyeleri” dizisi  Çocuk Sanatçılar ile devam ediyor Sizin Gözünüzden Gölcük Fotoğraf Yarışması İçin Son Başvuru Günü 1 Kasım- Güncel Haberler Vodafone, 2021’de 719 ton E-atığın 99,9’unu geri dönüştürdü- Güncel Haberler Param, 200 Milyon USD’nin Üstünde Yatırım Aldı- Güncel Haberler Ramazan Şimşek’ten sanata ve sanatçıya destek- Güncel Haberler Diyarbakırlılar Eyvan Grubu ve Sıra Gecesi konserinde eğlendi- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor! Rekabetin Zaferi: 23 Kasım 2023 Perşembe Reyting Sonuçları Açıklandı, Zirvenin Sultanı ‘Hudutsuz Sevda’!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat