Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İcra ve Zarafet Sergisi Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » İcra ve Zarafet Sergisi Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Derya Yücel küratörlüğünde İcra ve Zarafet sergisini ağırlıyor. Sergi, 20 güncel sanatçının farklı medyumlardaki üretimleri ile Erimtan Müzesi’nin Roma, Urartu, Hitit ve Bizans dönemlerine ait arkeoloji koleksiyonu arasında bağlamsal bir ilişki kurmayı amaçlıyor. 

 

İcra ve Zarafetgelenek-güncel, sofistike ve gündelik, bireysel ve kamusal, sanat ve hayat gibi ayrımların ötesinde, düşüncenin ve icranın, sanat ve zanaatin birbirlerine bulaştıkları o zarif yaratıcı alanda vuku buluyor. Sanatın zanaat, sanatçının zanaatçı, estetiğin işlev üzerindeki zaferi olarak yazılmış bir sanat tarihinin günümüzdeki anlamını sorgulayan “İcra ve Zarafet” başlığındaki sergi; sanatın toplumsal, politik, estetik ve eleştirel bağlamda çok yönlü düşünsel anlatımı ile ortaya çıkardığı formlar arasındaki yaratıcı ilişkiye odaklanıyor. 

 

Küratör: Derya Yücel

Sanatçılar Alev Ebüzziya SiesbyeAhmet Doğu İpekAyça TelgerenAzade KökerBerk GüntürkBerkay Tuncay, Burçak Bingöl, Deniz Ezgi Sürek, Eda Gecikmez, Elif Uras, Hacer KıroğluHakan Çınar, Huo Rf, Hüseyin Aksoy, Mert Özgen, Necla Rüzgar, Oddviz, Rasim AksanSelçuk Artut, Yasemin Özcan

 

İcra ve Zarafet sergisi Pazartesi hariç hergün 10:00-18:00 saatleri arasında Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde ziyaret edilebilir. Sergi kapsamında çocuk ve yetişkin atölyeleri, söyleşiler, küratör eşliğinde rehberli turlar gerçekleşecektir.

İCRA VE ZARAFET

Süreli Sergi

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Ankara

Kale Mah. Gözcü Sok. No:10 Altındağ/ Ankara

11.03.2022-17.07.2022

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İcra ve Zarafet Sergisi Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

MY.GAMES ve Publishme iş birliği ile Warface yeniden Türkiye’de! Yanlış Anlama 2’nin Galası Gerçekleşti- Güncel Haberler İstanbul Cevahir’in  Yaz Konserlerinde İlk Gün  Nova Norda ve Can Bonomo Sahnediydi- Güncel Haberler Özel çocuklar belediyede staj yaptı!- Güncel Haberler Solunum Hastalıklarının Tedavisinde Nebülizatörün Performansı Büyük Önem Taşıyor Armut Teklif İş Modelinde Komisyon Gelirlerini Kaldırıyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat