Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İlhan İrem Anlasana Müzik Parkı Proje Çalışmaları Başladı – Güncel Haberler

Ana Sayfa » Magazin Haberleri » İlhan İrem Anlasana Müzik Parkı Proje Çalışmaları Başladı – Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Mudanya Belediyesi, Sanatçı İlhan İrem’in 1974 yazında “Göklerden ve denizlerden gelen Anlasana’yı bestelediğim yer” dediği Burgaz’daki Aytepe mevkiini “İlhan İrem Anlasana Müzik Parkı” olarak projelendirdi. 1890 metrekarelik park alanında her anlamda İlhan İrem’i ve müziğini yansıtılacağını belirten Başkan Türkyılmaz, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı teknik personele teşekkür etti.

 

Sanatçı İlhan İrem’in 1974 yazında “Göklerden ve denizlerden gelen Anlasana’yı bestelediğim yer” dediği Burgaz’daki Aytepe mevkii, Mudanya Belediyesi tarafından park olarak projelendirildi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından hazırlanan proje, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a tanıtıldı. Mudanya Belediyesi, Burgaz mahallesi Gemlik yolu Altınkum Caddesi’nde bulunan 1890 metrekarelik alanı İlhan İrem Anlasana Müzik Parkı olarak düzenleyecek. İlhan İrem’in hatırasının “Anlasana”nın doğduğu yerde yaşatılacağını dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “1890 metrekarelik park alanının her metrekaresinde İlhan İrem ve müziğini gelecek nesillere tanıtmayı ve onu ölümsüzleştirmeyi hedefliyoruz. Parkımızın tasarımı İlhan İrem’in ayrılmaz enstrümanı olan gitar üzerinden şekillenmiştir. İlhan İrem’in şarkı sözlerinin yazılı olduğu anıt sütunlar misafirleri karşılayacak ve şarkılarının isimleri yer alacak. Aynı zamanda İrem’in ‘Ateş Böcekleri’ şarkısında dediği gibi anıtların her birinin üzerine konulacak yuvarlak led aydınlatmalar, geceleri parkta ateş böcekleri gibi geceyi aydınlatacak. Tasarımın ana fikri olan gitarın akort kısmında manzaraya karşı bir oturma alanı ve kırılmaz cam altında albüm kapaklarının sergilendiği bir sergi alanı oluşturulacak. Merkezdeki merdivenlerden indikten sonra kot farkından dolayı oluşan duvarda İlhan İrem’in albüm kapaklarında sıkça kullandığı led aydınlatmalı melek figürü ve anlasana şarkısının sözleri yer alacak. Alanın sol tarafında aynı zamanda ‘Anlasana’ şarkısını yazdığı noktada İlhan İrem heykeli ve  albüm kapağında yer alan sarı çiçeklere yer verildi. Alanın sağ tarafında yediden yetmişe herkesin eğlenebileceği içinde zemin piyanosu, vurmalı müzik aletleri, plak formlu oyun elemanları bulunacak. Parkın genelinde bitkisel kompozisyonlar oluşturarak mavi ile yeşilin birleştiği Mudanya’da olduğunuzu bir kez daha hissedeceksiniz” ifadelerini kullandı. Başkan Türkyılmaz, en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, dört bir yanında İlhan İrem ve şarkılarının ruhunun hissedileceği tematik parkı projelendiren Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine, Başkan Yardımcısı Nisa Kartaltepe’ye, Fen İşleri Müdürü Sadık Sadıkoğlu’na verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlhan İrem Anlasana Müzik Parkı Proje Çalışmaları Başladı – Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Bahar Toprak;

Bahar Toprak; 30 Mayıs 2023

RASTGELE İÇERİKLER

HUAWEI MateBook X Pro 2021 Türkiye’de satışta 2021’de okul hayatı nasıl olacak? Okul seçerken nelere dikkat etmeliyiz?- Güncel Haberler Duman’ın Aylar Sonra İlk İstanbul Konseri ile KüçükÇiftlik Park’ta Müziğe Duyulan Özlem Sona Eriyor- Güncel Haberler İBB Şehir Tiyatroları’nın yeni oyunu “Veba” salgında kaybettiklerimizin anısına sahneleniyor- Güncel Haberler Omicron stresi cildi bozuyor!- Güncel Haberler Soner Sarıkabadayı Cumhuriyet Bayramı’nı İstanbul ile kutladı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat